• In English
 • У січні 2016 року 600 співробітників Бюро протидії наркозлочинності почнуть свою роботу
  опубліковано 02 листопада 2015 року о 13:21

  У січні 2016 року 600 співробітників Бюро протидії наркозлочинності почнуть свою роботу. Про це сьогодні, 2 листопада, повідомив керівник створюваного підрозділу Ілля Кива під час брифінгу у МВС України.

  У Бюро протидії наркозлочинності (БПН) буде запроваджено дві категорії посад: оперативні співробітники (агенти) та аналітики. Оперативники працюватимуть у складі мобільних оперативних груп без прив'язки до певної адміністративно-територіальної одиниці.

  Бюро діятиме за так званим «зональним» принципом. Територію країни буде розподілено на 9 регіонів, у кожному з яких працюватимуть 10-15 агентів та близько 25 аналітиків.

  «Завдання нового підрозділу – не тільки боротьба з розповсюдженням наркотиків, а й превентивні заходи – виховання молоді. Тож МВС співпрацюватиме з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством освіти і науки», – повідомив Ілля Кива.

  Чисельність штату БПН становитиме 600 осіб. Наразі понад 1000 співробітників з обласних підрозділів розформованого главою МВС України Арсеном Аваковим Управління протидії незаконному обігу наркотиків проходять переатестацію з використанням детекторів брехні. Вже є результати переатестації 16 областей.

  «Основне завдання - очистити структуру МВС і набрати молодих та чистих фахівців. З чесної людини ми зможемо виховати професіонала. Честь, совість та сила – це ті критерії, яким мають відповідати нові співробітники», - наголосив керівник підрозділу протидії наркозлочинності.

  Ілля Кива зауважив, що при бюро працюватимуть громадські організації та волонтери, які вже мають досвід боротьби з розповсюдженням наркотиків та допомоги наркозалежним. Водночас вони матимуть змогу контролювати прозорість та законність діяльності БПН.