• In English
 • Віце-прем`єр-міністр - Міністр культури В`ячеслав Кириленко провів зустріч із Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин пані Астрід Торс
  опубліковано 02 листопада 2015 року о 13:17

  Важливою темою зустрічі стало обговорення нещодавніх фактів арештів українців, що проживають на території Російської Федерації.

  Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури В`ячеслав Кириленко провів зустріч із Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин пані Астрід Торс.

  Під час зустрічі В`ячеслав Кириленко висловив переконання, що затримання співголови громадської організації «Українці Москви» Валерія Семененка разом з обшуками у будівлі Бібліотеки української літератури в Москві та арештом директора Бібліотеки Наталії Шаріної свідчить про продовження переслідувань у Росії представників української меншини.

  Віце-прем`єр-міністр звернувся до пані Верховного Комісара з проханням звернути увагу на проблему українців, що зазнають переслідувань на території Російської Федерації на основі абсурдних звинувачень, вважаючи це формою переслідувань за національною ознакою.

  «Відбуваються арешти представників української меншини в Москві. Бібліотека української літератури в Москві припинить свою діяльність під абсолютно надуманим приводом. У Росії немає жодного видання українською мовою, жодного телеканалу чи радіостанції, які б фінансувались російським урядом, враховуючи той факт, що в Росії живе понад вісім мільйонів українців, які мають громадянство РФ. Я просив би пані Верховного Комісара приділити увагу цій проблемі,» –  сказав В`ячеслав Кириленко.

  У рамках зустрічі також було обговорено питання дотримання прав національних меншин в умовах процесу децентралізації.

  Окрім того, Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури та Верховний Комісар ОБСЄ з питань нацменшин обговорили питання заходів щодо інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини відповідно до Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, схваленої Указом Президента України.