• In English
 • В Ашгабаті запустили комплекс очисних споруд, збудований українцями
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 15:29

  Українська компанія «Будівельна асоціація «Інтербудмонтаж» реалізує масштабний проект з будівництва дренажно-комунікаційного тунелю і комплексу очисних споруд у Ашгабаті. Це унікальна споруда з огляду на природні характеристики ґрунтів і сейсмологічні особливості регіону.

  Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час відкриття та введення в дію комплексу очисних споруд у Ашгабаті в рамках офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Туркменістану.

  «Реалізація цього проекту дає можливість нарощувати інвестиції у майбутньому, започатковувати нові інфраструктурні проекти. Ми можемо говорити про реалізацію наступних проектів в інших містах Туркменістану», - зазначив Геннадій Зубко.

  «Ця компанія бере участь у тендерах на будівництво автодоріг та інших інфраструктурних об‘єктів. Перспективною для неї є можливість укласти контракт на будівництво метрополітену в Ашгабаті», - зазначив Геннадій Зубко.

  «Окрім цього, ми б хотіли залучити наших партнерів – японські компанії – до будівництва метрополітену в Києві. Ми готуємо відповідне звернення до Прем'єр-міністра Японії щодо підтримки та залучення коштів на цей проект», - повідомив урядовець.

  «Україна зацікавлена в подальшому поглибленні співпраці з туркменськими партнерами в будівельній галузі. Українські компанії вже будують мости, аеропорти та інші об’єкти в Туркменістані. Ми можемо виконувати дуже складні, перспективні, інноваційні інженерні проекти у Середній та Центральній Азії. Великі плани промислового та соціального будівництва, здійснення масштабних інфраструктурних проектів у Туркменістані відкривають нові можливості для розширення участі українських підприємств і компаній в їх реалізації», - наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

  «Ми дуже розраховуємо на підтримку керівництва Туркменістану в цьому питанні», - наголосив Геннадій Зубко.

  Довідково

  Споруджувані каналізаційні очисні споруди Ашгабата ємністю 300 тис. м куб. на добу призначені для очищення каналізаційних побутових стоків, які збираються у дренажно-комунікаційному тунелі і самопливом надходять через скидні споруди в приймальну камеру головної каналізаційної насосної станції, а потім по напірним трубопроводам подаються на каналізаційні очисні споруди.

  Загальна площа будівельного майданчика – 75 га.

  Комплексне будівництво дренажно-комунікаційного тунелю і комплексу очисних споруд є заходом з розвитку міської інфраструктури, захисту навколишнього середовища від скидання і проникнення неочищених каналізаційних стоків у ґрунтові води, поліпшенням екологічної та санітарно-епідеміологічної обстановки в місті. Пропонована технологія очищення стоків є передовим сучасним безвідходним виробництвом, оскільки очищену і знезаражену воду, яка вивільняється,  використовують для поливу, а зневоднений мул використовується як ґрунтово-рослинний шар або як добриво.