• In English
 • Кандидати до КОРДу проходитимуть "детектор брехні", - Олексій Руденко
  опубліковано 28 жовтня 2015 року о 15:48

  На першому етапі претендентів «відсіватиме» комп'ютер. У разі, якщо претендент не пройде один з етапів, до наступного випробування його не допустять. Про це заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Руденко повідомив, коментуючи перелік вимог до кандидатів на службу у поліцейському спецпідрозділі.

  За його словами, принцип процесу відбору буде адекватним, «зовсім не міліцейським». Перший етап – подання та опрацювання анкет. Анкети претендентів введуть у спеціальну програму, після чого комп'ютер автоматично відфільтровує осіб, які не підпадають по основним критеріям.

  Наступним етапом стене психологічне тестування. До його проведення залучать незалежну спеціалізовану компанію. За результатами тестів кандидатів їх будуть рекомендувати для роботи за психотипом в одному з трьох напрямків: безпосередньо у поліцейському підрозділі спеціального призначення, у програмі захисту свідків або ж у підрозділах з охорони громадського порядку, які протидіятимуть масовим заворушенням.

  Олексій Руденко також зазначив, що відібраних кандидатів протестують з допомогою поліграфа – так званого детектора брехні, однак особливістю цього тестування стане перевірка з допомогою технологій аналізу голосу.

  Претендентів перевірятимуть на причетність до сепаратизму, кримінальне минуле, залежність від наркотиків або алкоголю, схильність до розголошення службової інформації. Крім того, кандидатів перевірятимуть на причетність до злочинів проти мирного населення під час подій лютого 2014 року в Києві.

  Після проходження цих випробувань кандидата допустять до перевірки фізичної підготовки – біг, підтягування, комплекс силових вправ, а також до практичних стрільб з пістолета і автомата.

  Останнім, найскладнішим етапом стане 5-денний курс виживання. Бійці спатимуть не більше чотирьох годин, долатимуть 20-кілометрові марші з повною амуніцією, отримуватимуть інші критичні навантаження.

  «Тобто не пройшов якийсь етап – до наступного не допускається», – зазначив заступник очільника МВС.

  Він також нагадав основні вимоги до бійців поліцейського спецназу: відсутність судимості, вік 21-35 років, досвід практичної роботи і служби в Збройних Силах України, органах внутрішніх справ, Національній поліції або в інших державних силових структурах не менше чотирьох років. Розглядатимуться також і кандидатури учасників АТО.