• In English
 • Міжвідомча комісія розглянула пропозиції щодо державних інвестиційних проектів
  опубліковано 28 жовтня 2015 року о 15:43

  Міжвідомча Комісія з питань державних інвестиційних проектів під головуванням Міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса завершила розгляд пропозицій державних інвестиційних проектів. Остаточне рішення щодо відбору проектів за новою, прозорою процедурою буде прийнято на засіданні комісії вже в листопаді.

  Перші 8 проектів, які  розглянула Міжвідомча комісія, стосувалися сфери охорони здоров’я. На своєму другому засіданні комісія переглянула ще 8 проектів, які було подано на розгляд. В цілому новим вимогам відповідали 16 проектів на загальну суму фінансування 11,6 мільярда гривень. З них 11 проектів – це завершення вже розпочатих будівництв, а решта 5 – нові проекти.

  На розгляд було винесено проекти, що стосуються сфери охорони навколишнього середовища, функціонування органів влади. Зокрема, створення культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал», реконструкція будівлі «Українського дому», закриття сховищ ПЗРВ «ІІІ черга ЧАЕС», реконструкція захисних масивів дніпровських водосховищ, будівництво та реконструкція житла для працівників органів внутрішніх справ та інші. Наступним кроком стане голосування по кожному з проектів.

  «Міжвідомча комісія завершила розгляд проектів, поданих на отримання державних інвестицій. Кожен із проектів був детально опрацьований, і кожен має право бути обговореним. Проте наш підхід є суто прагматичним: державне фінансування отримають тільки ті проекти, що несуть в собі найбільший позитивний ефект для економіки і суспільства», - зазначив Айварас Абромавичус.

  За словами Міністра, головною метою, розпочатої реформи у сфері управління державними інвестпроектами, є прозорість і жорстка підконтрольність використання державних коштів. Міністерство докорінно змінило як процедуру відбору проектів, так і вимоги до них. Так, цього року вперше рішення щодо проектів приймається не одноосібно, а колегіально Міжвідомчою комісію, яка складається на 50% відсотків з представників Уряду і на 50% - з представників Парламенту.

  Підвищилися й вимоги до проектів, тепер їх ефективність визначається за цілком чіткими показниками: відповідність запропонованого технічного рішення проблемі, вплив проекту на показники бюджету, наявність належного кадрового та матеріально-технічного забезпечення, вигода, яку держава, як інвестор, очікує отримати (net present value).

  «Реформа системи управління державними інвестпроектами дозволяє підвищити ефективність використання державних коштів. Кожен проект має чітке економічне обґрунтування. Тому ми обираємо кращих із кращих», - підкреслила Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

  Після того, як Міжвідомча комісія затвердить обрані проекти, відповідне фінансування буде враховано при формуванні Державного бюджету України на 2016 рік.

  Нагадаємо, що законодавчою основою для реформи державних інвестицій стало прийняття змін до Бюджетного кодексу. Зі свого боку Кабінет Міністрів України затвердив нові прозорі процедури відбору проектів, склад Міжвідомчої комісії, а також перелік вимог до державних інвестпроектів. Відповідна постанова  від 22.07.2015 № 571 «Деякі питання управління державними інвестиціями» набула чинності 12.08.2015 року.