• In English
 • Україна припинила повітряне сполучення з Російською Федерацією
  опубліковано 26 жовтня 2015 року о 15:27

  З 25 жовтня припинено пряме авіаційне сполучення між Україною та Російською Федерацією.  Таке рішення прийнято на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

  Російські авіакомпанії не можуть виконувати прямі рейси до українських міст, однак залишається можливим транзит над територією України, якщо літаки не перевозять товари подвійного чи військового призначення або російську військову живу силу.

  Також продовжує діяти спеціальний режим виконання транзиту для авіакомпаній «Аерофлот» та «Трансаеро». Вказані перевізники повинні звертатися до Державної авіаційної служби за дозволом на транзит для кожного окремого рейсу, якщо він здійснюється над територією України до наступних країн: Болгарія, Туреччина, Греція, Єгипет та Ізраїль.

  Нагадаємо, що Україна застосувала санкції до 29 російських авіакомпаній, що порушували національне законодавство України та міжурядову угоду, здійснюючи польоти до анексованого Криму та через заборонені зони.

  У відповідь на це російська сторона неправомірно обмежила польоти низки українських авіаперевізників, чим змусила Державіаслужбу заборонити польоти до України всім російським авіакомпаніям.

  23 жовтня Україна зголосилась на численні прохання російської сторони про зустріч для обговорення питань авіаційного сполучення та провела технічні консультації з російською делегацією у штаб-квартирі Єврокомісії, м. Брюссель. Послідовна позиція української сторони полягає в наступному: для початку переговорів російські авіакомпанії повинні припинити незаконні польоти до анексованого Криму та через заборонені зони, а також сплатити всі штрафи, які Державна авіаційна служба накладала на Аерофлот та інші російські авіакомпанії протягом 2014-2015 років.

  Рішення щодо необхідності проведення подальших консультацій буде прийматися керівництвом країни.