• In English
 • Органи місцевого самоврядування мають активізувати роботу із розробки та подання інвестпроектів, що можуть бути реалізовані у 2016-му за кошти ДФРР
  опубліковано 26 жовтня 2015 року о 16:25

  Мінрегіон нагадує про можливість реалізації у 2016 році інвестиційних проектів за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

  Відповідні листи за дорученням Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди  були направлені 26 жовтня головам обласних та Київської міської державних адміністрацій.

  «Ми просимо забезпечити якісний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що мають реалізовуватися у 2016 році за рахунок коштів ДФРР, опрацювавши це питання з райдержадміністраціями та зобов’язавши їх поінформувати кожну територіальну громаду стосовно підготовки таких проектів», - йдеться у зверненні.

  Так, станом на 26 жовтня 2015 року до Мінрегіону відповідні пропозиції подано лише Запорізькою, Кіровоградською, Харківською обласними та Київською міською державними адміністраціями. При цьому не всі інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку, подані цими регіонами, відповідають визначеним законодавством напрямам спрямування коштів державного фонду регіонального розвитку.

  Перший заступник Міністра нагадав, що реалізація відповідних програм і проектів повинна спрямовуватись на створення оптимальних умов для сталого розвитку спроможних, конкурентоздатних та інвестиційно привабливих територіальних громад, включаючи заходи щодо підготовки фахівців з місцевого розвитку, забезпечення містобудівною документацією, тощо.

  «При цьому відповідні кошти, в першу чергу, мають спрямовуватись на проекти, що забезпечуватимуть сталий розвиток громад, які відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», визначились щодо такого об’єднання», - додав він.

  Крім того, Мінрегіон запрошує Всеукраїнську асоціацію органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», Всеукраїнську асоціацію органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Всеукраїнську асоціацію сільських та селищних рад долучитися до роботи з підготовки відповідних інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку.

  «Це дасть змогу прискорити подання регіонами до Мінрегіону якісних пропозицій щодо розподілу у 2016 році коштів державного фонду регіонального розвитку», - вважає В’ячеслав Негода.

  Довідково

  Відповідно до Бюджетного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 18.08.2015 № 196 обласні та Київська міська державні адміністрації подають Мінрегіону пропозиції з переліком і описом інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, які пройшли попередній конкурсний відбір відповідно до законодавства та можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у наступному бюджетному періоді.

  Бюджетні кошти спрямовуються на фінансування інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, які відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку, стратегіях розвитку регіонів та у планах заходів з їх реалізації; впроваджуються як проекти співробітництва територіальних громад; підтримують добровільно об’єднані територіальні громади.

  Мінрегіон за результатами здійснення оцінки та відповідності поданих інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку вимогам законодавства, до 1 серпня року, що передує плановому, подає Кабінету Міністрів України для затвердження пропозиції щодо розподілу коштів державного фонду регіонального розвитку з переліком відповідних програм і проектів.

  Мінрегіоном розроблена Оn-line платформа Державного фонду регіонального розвитку, яка була створена для здійснення прозорого відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР. На цій платформі розміщено: нормативно-правову базу ДФРР; перелік інвестиційних програм і проектів в розрізі регіонів, з визначенням їх статусу та описом.