• In English
 • Триває подальше підвищення безпеки енергоблоків АЕС України
  опубліковано 21 жовтня 2015 року о 14:46

  На кінець третього кварталу 2015 року виконано вже більше половини заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзППБ). Про це 20 жовтня на брифінгу розповів заступник директора з інвестицій та перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Григорій Плачков. Загалом Програму планується завершити до 2020 року.

  У вступному слові Григорій Плачков відзначив, що питання реалізації КЗППБ та Плану екологічних і соціальних заходів (ПЕСЗ) будуть публічно обговорені на зустрічах з громадськістю, які відбудуться у містах-супутниках АЕС. Дати  громадських обговорень вже оголошені – вони пройдуть в середині листопада.

  Протягом брифінгу обговорювались питання  фактичного стану та подальших планів вибірки кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку і Євратому. За словами Григорія Плачкова, попри значну затримку з вступом у силу кредитних угод, «Енергоатом» вже почав вибирати гроші за кредитними лініями. На сьогодні використано близько 13 млн. євро із загальної кредитної суми в 600 млн. євро. Усього ж на кінець третього кварталу 2015 року на виконання Програми було витрачено близько 570 млн. доларів.

  Відповідаючи на запитання журналістів, Григорій Плачков повідомив, що через курсову різницю «Енергоатом» у 2016 році має намір ініціювати перегляд Кабінетом Міністрів України загальної вартості Програми, яка зараз встановлена у обсязі близько 20 млрд. грн.

  Журналістам та іншим учасникам брифінгу були надані резюме стану виконання КзППБ та ПЕСЗ, а також інші презентаційні матеріали «Енергоатому». 

  Довідково

  Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейське співтовариство з атомної енергії (Євратом) підписали кредитні угоди з «Енергоатомом» щодо виділення 2-х кредитів по 300 млн. євро кожен на підвищення безпеки енергоблоків АЕС України відповідно у березні та серпні 2013 року. Гарантійні угоди щодо цих кредитів були ратифіковані Верховною Радою України у травні 2014 року. Вступ кредитних угод у силу був підтверджений кредиторами у грудні 2014 року та травні 2015 року, відповідно.