• In English
 • За 9 місяців 2015 року Укрзалізниця спрямувала на забезпечення соціальних гарантій працівникам 430 млн. грн.
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 14:26

  Укрзалізниця щороку виділяє кошти на виконання угоди з галузевими профспілками, забезпечує належний рівень оплати праці та трудові соціальні гарантії, стимулює продуктивність праці залізничників через галузеву систему пільг. Зокрема, за 9 місяців 2015 року на фінансування соціальних програм витрачено понад 430 млн. грн., а за 2014 рік – 700 млн. грн.

  На залізниці завжди вчасно проводиться виплата заробітної плати. За рівнем заробітку залізничники за серпень 2015 року посіли 11 місце серед галузей економіки України, при цьому розмір заробітної плати на залізницях вищий, ніж у середньому по країні на 24,9 %. Крім того, з першого жовтня 2015 року для подальшого заохочення та мотивації працівників галузі прийнято рішення про підвищення посадових окладів та тарифних ставок ще на 5 %.

  Керівництво залізниці опікується закладами оздоровчого та спортивно-культурного призначення для працівників та непрацюючих пенсіонерів-залізничників. За 9 місяців 2015 року на їх утримання спрямовано 15,6 млн. грн. Всього на балансах залізниць знаходилось 28 закладів спортивного, 51 – оздоровчого та 21 заклад культурного призначення.

  Матеріальну підтримку також отримують ветерани галузі, зокрема, з початку поточного року залізниці надали 223 тис. особам допомогу в розмірі 106,4 млн. грн.

  Крім того, на проведення культурно-масової та фізкультурної роботи витрачено 56,7 млн. грн.; відрахування профкому на проведення культурно-масової та фізкультурної роботи становлять 68,2 млн. грн., на утримання житлового та комунального господарств за 9 місяців 2015 року – відповідно 20,9 млн. грн. та 7,1 млн. грн.

  Укрзалізниця – державне підприємство зі сталою системою соціальної підтримки персоналу. У галузі діє комплекс гарантій, компенсацій, пільг і можливостей, які надаються залізничникам з метою мотивації, залучення й утримання персоналу, турботи про його працездатність, професійне довголіття, можливості самореалізації, умови праці та життя.

  Соціальна відповідальність Укрзалізниці – це добровільний внесок у розвиток суспільства в соціальній, економічній та екологічній сферах, безпосередньо пов'язаний з основною діяльністю підприємства і виходить за рамки визначеного законом мінімуму.

  Раніше повідомлялося, що колективи залізниць допомагають мобілізованим на військову службу залізничникам та членам їх сімей. Кожен захисник України отримав з початку бойових дій одноразову матеріальну допомогу в розмірі двох посадових окладів – всього витрачено 16,5 млн. грн. Ще 937 тис. грн. матеріальної допомоги виділено на підтримку 151 пораненого та постраждалого працівника галузі. Окрім того, сім’ям 41 загиблого залізничника в ході бойових дій загалом надано 3,2 млн. грн.

  Укрзалізниця зберігає місце роботи та компенсує заробітну плату працівникам, мобілізованим на військову службу. Соціальними гарантіями, що діють у галузі, також передбачено надання одноразової матеріальної допомоги працівникам залізничного транспорту, пораненим у ході бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції, в розмірі двох середньомісячних заробітків.