• In English
 • Ігор Жданов: Міністерство і НОК мають спільно відстояти бюджетний запит для підготовки до Олімпійських ігор
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 14:01

  Під час виступу на засіданні ХХХ Генеральної асамблеї Національного олімпійського комітету України Міністр молоді та спорту Ігор Жданов відзвітував про досягнення відомства з початку року.

  Зокрема, він ще раз підкреслив, що Міністерство прагне побудувати європейську модель відносин держави і спорту в Україні, засновану на тих принципах дерегуляції та децентралізації, які відповідають Олімпійській хартії.

  «З цією метою нами здійснюється ряд реформ та заходів, таких як пілотний проект із надання більших повноважень спортивним федераціям, формульний розподіл бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту, прозора діяльність Міністерства, що сприяє боротьбі із корупцією та неефективним використанням коштів», - зазначив Міністр.

  Ігор Жданов наголосив, що на наступний олімпійський рік Міністерство визначило пріоритетом №1 у своїй діяльності забезпечення ефективної підготовки до Олімпійських та Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Таке ж стратегічне завдання закладається  у Програму діяльності Уряду на 2016 рік.  Відтак це буде невід’ємною складовою державної політики:

  «Найближчим часом буде завершено процедуру державної закупівлі та придбане нове спортивне обладнання та інвентар, спортивна форма для збірних команд України. Це безумовно підвищить якість підготовки до майбутніх змагань. Користуючись нагодою, хотів би подякувати НОК за те, що в рамках наших спільних домовленостей було закуплено та поставлено на базу «Конча-Заспа» новий гімнастичний килим.  Ми у свою чергу закупимо решту необхідного інвентарю, у спортивних гімнастів буде повний комплект. Це прекрасний приклад співпраці держави та спортивної громадськості», - підкреслив Міністр.

  Міністерством докладається багато зусиль для вирішення питання про призначення державних стипендій спортсменам-олімпійцям та їх тренерам, зауважив Ігор Жданов. За поданням Міністерства, Кабмін прийняв розпорядження про встановлення стипендій тренерам, які забезпечують підготовку українських спортсменів до участі в Олімпійських та Паралімпійських іграх. 75 стипендій по майже 10 тис. грн. на місяць.

  До того ж, винайдено кошти в межах бюджету Міністерства та подано до Адміністрації Президента всі необхідні проекти указів про призначення стипендій спортсменам-олімпійцям. Очікується, що Президент найближчим часом поставить свій підпис під цими важливими документами.

  Ігор Жданов закликав НОК та національні федерації до активної роботи над бюджетом на наступний рік: «Ми входимо у бюджетний процес. Тому спільним завданням для Міністерства та НОК є відстоювання необхідного бюджетного запиту для підготовки до Олімпійських ігор та в цілому на сферу фізичної культури та спорту. Прошу також більш активно долучитися до цього процесу і наші федерації, які мають серед своїх членів - народних депутатів України».

  Разом із президентом Національного олімпійського комітету Сергієм Бубкою Міністр Ігор Жданов нагородив кращих спортсменів серпня та вересня 2015 року, медалістів світових першостей та тренерів.