• In English
 • Коментар МЗС України у зв'язку із забороною на в'їзд до Російської Федерації Вірі Савченко
  опубліковано 14 жовтня 2015 року о 09:07

  Міністерство закордонних справ України заявляє рішучий протест у зв’язку з черговим свідченням свавілля Російської Федерації щодо громадян України.

  13 жовтня 2015 року під час проходження прикордонного контролю при поверненні в Україну в пункті пропуску “Чертково-Мілове” співробітниками російської прикордонної служби було повідомлено про заборону на в’їзд до РФ терміном до 01.09.2020 р. Вірі Савченко, сестрі незаконно утримуваної в Росії Надії Савченко.

  Заборона на в’їзд Вірі Савченко як одному з ключових свідків, заявлених захистом у справі її сестри, є свідченням заздалегідь спланованих намірів Російської Федерації – провести розправу над невинною жертвою агресивної політики Кремля Надією Савченко.

  Такі дії російської сторони є грубим і демонстративним порушенням процесуальних прав Віри Савченко та її сестри Надії і спрямовані на подальше вчинення тиску на Надію Савченко.

  Зазначений крок виходить за межі права та моралі і підтверджує замовний характер кримінального переслідування незаконно утримуваної в РФ Надії Савченко.

  МЗС України вимагає від російської сторони припинити свавілля щодо народного депутата України Надії Савченко та членів її сім’ї, забезпечити негайне звільнення Надії Савченко та повернення її на Батьківщину.