• In English
 • В Парижі триває робота 197-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО
  опубліковано 13 жовтня 2015 року о 10:44

  12 жовтня в Парижі розпочала роботу пленарна частина 197-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, у якійв рамках загальнополітичних дебатів виступив з промовою глава делегації України, заступник Міністра закордонних справ України, Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО Сергій Кислиця.

  Головну увагу у своєму виступі він приділив ситуації в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна) внаслідок  тимчасової окупації півострова Російською федерацією і масштабного та системного порушення на ньому прав людини, політики нетерпимості та дискримінації за національною, релігійною ознаками тощо, яка протягом 20 місяців з дня окупації невпинно погіршується.

  У цьому зв’язку, у продовження моніторингу з боку ЮНЕСКО ситуації у АРК та м. Севастополь, Україна разом з державами-партнерами внесла на розгляд 197-ї сесії Виконавчої ради Організації новий, посилений проект відповідної резолюції.

  У своєму виступі глава делегації України відзначив також важливе значення  подолання викликів політичного, економічного, природоохоронного та гуманітарного характеру, з якими сьогодні стикається людство, що вимагає від світової спільноти рішучих, злагоджених та конкретних дій. У цьому контексті було зазначено, що наша держава всіляко підтримує зусилля, спрямовані на зміцнення ролі та міжнародного лідерства ЮНЕСКО як однієї з найвпливовіших організацій системи ООН.

  С.Кислиця підкреслив, що Україна робитиме все можливе для реалізації цілей Порядку денного розвитку після 2015 року, зокрема, що стосується зміцнення миру та безпеки, а також дотримання та забезпечення основоположних прав людини, і  наголосив, що процес виконання цілей Порядку денного розвитку після 2015 року не буде успішним без подолання наслідків екологічних та техногенних катастроф.

  Увагу учасників сесії було привернено до відзначення в наступному році 30-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, і висловлено сподівання на посилення міжнародного співробітництва з соціально-гуманітарних питань, спрямованих на досягнення цілей Декади відродження та розвитку постраждалих регіонів (2006-2016 рр.).