• In English
 • Василь Шевченко: Мінсоцполітики працює в напрямку забезпечення належного соціального захисту захисників Вітчизни та їхніх родин
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 16:10

  До Реєстру учасників антитерористичної операції Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО станом на 7 жовтня ц.р. внесено 107 142 особи. Водночас, за даними відомчих комісій, статус учасника бойових дій за участь в антитерористичній операції станом на 14 вересня 2015 року надано 124 457 особам.

  Про це сьогодні на брифінгу в Кабінеті Міністрів України повідомив Перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко.

  Він нагадав про зміни до законодавства, спрямовані на покращення соціального захисту учасників АТО та їхніх родин. Зокрема, врегульовано порядок оформлення і видачі посвідчень учасників бойових дій. Це дасть змогу зазначеній категорії громадян та їхнім родинам отримувати соціальний захист відповідно до чинного законодавства.

  «Мінсоцполітики працює із міжнародними організаціями, які надають допомогу в соціально-трудовій і психологічній реабілітації учасників АТО, - продовжив Шевченко. – За фінансової підтримки Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) відбулося 5 тренінгів з подолання посттравматичного стресу військовослужбовців за участю кращих військових психологів Ізраїлю. Ця робота буде продовжена».

  За програмою соціальної адаптації і професійної перепідготовки звільнених у запас або у відставку військовослужбовців пройшли перенавчання 600 осіб. Бюджет цієї програми складає 260 тис. євро.

  Трастовий фонд «НАТО-Україна» додатково профінансував проект із соціальної адаптації військовослужбовців, який існує з 2003 року. До кінця цього року буде проведено 80 тренінгів для психологів Міністерства оборони у великих військових підрозділах і частинах Нацгвардії України (охоплять 3500 військовослужбовців). Професійне перенавчання цього року пройшли 680 осіб. Бюджет програми складає 600 тис. євро.

  У вересні підписано Угоду з медичної реабілітації, за яку відповідальне Міністерство соціальної політики.

  Щодо реалізації державних програм допомоги учасникам АТО та їхнім родинам на брифінгу було повідомлено, що Держбюджетом України на 2015 р. передбачено видатки в розмірі 1,79 млрд. грн. на виплату компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

  За інформацією на 15 вересня, подано заявки на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку 45 649 мобілізованих працівників. На 28 вересня профінансовано 829,9 млн. грн., або 46,6% до планових показників 2015 року.

  Шевченко повідомив, що Міністерство соціальної політики є головним розпорядником бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов». Цією програмою у 2015 р. передбачено виділення з Держбюджету 300 млн. грн.

  «За рахунок цих коштів планується придбати 633 квартири, - сказав Василь Шевченко. – На сьогодні ми маємо інформацію про те, що області почали процедури закупівлі. Так, у Житомирській області придбано 16 квартир для передачі сім'ям загиблих або інвалідам I і II груп. У Закарпатській області куплено 7 квартир, у Миколаївській області укладено договори купівлі-продажу житла на 5 квартир, у Дніпропетровській області закуплено 18 квартир, у Київській – 32 квартири».

  Окрім того, зазначив Перший заступник Міністра, Мінсоцполітики ініціює виділення додатково 100 млн. грн. на закупівлю житла сім’ям загиблих та інвалідам війни – учасникам антитерористичної операції.

  Про стан виконання бюджетних програм, які перебувають у віданні Держслужби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, у ході брифінгу поінформував Голова Служби Артур Дерев’янко. Йшлося про психологічну реабілітацію учасників АТО, їхнє санаторно-курортне лікування, соціальну і професійну адаптацію, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, безоплатне протезування або ортезування.

  Станом на жовтень 2015 р. 122 бійцям здійснено протезування, 71 – потребує протезування, 50 – розпочато протезування, 81 – потребує забезпечення іншими технічними засобами реабілітації, 97 – забезпечені такими засобами.

  Три воїни вже отримали високотехнологічні протези в Італії, один – у Німеччині. У жовтні ще двоє учасників АТО їдуть до Німеччини на протезування високотехнологічними засобами.

  На забезпечення окремих категорій населення, у т.ч. учасників АТО, технічними та іншими засобами реабілітації Держбюджетом України на 2015 рік передбачено видатки в сумі 817,4 млн. грн. через Фонд соціального захисту інвалідів.