• In English
 • Енергоблок №6 Запорізької АЕС підключено до енергомережі
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 16:16

  9 жовтня 2015 року о 12:21 енергоблок №6 Запорізької АЕС достроково підключено до єдиної енергосистеми країни після закінчення планового ремонту. Тривалість ремонту склала 48 діб замість запланованих 52 діб.

  «Враховуючи складне становище з накопиченням запасів палива українськими тепловими електростанціями для проходження осінньо-зимового максимуму, достроковий пуск блоку після планового ремонту - гідний подарунок запорізьких атомників до початку опалювального сезону та вагомий внесок у забезпечення енергетичної безпеки країни», - прокоментував подію генеральний директор ВП «Запорізька АЕС» В'ячеслав Тищенко.

  Весь період ремонту на енергоблоці №6 проходив в умовах чіткого дотримання високого рівня безпеки та надійності роботи обладнання, правил і норм безпеки. Дострокове підключення до мережі енергоблоку № 6 - це успіх всього колективу Запорізької АЕС.

  Наразі Запорізька АЕС сконцентрувала всі сили і засоби для видачі максимуму електроенергії, щоб компенсувати недовиробіток теплових станцій. 6 енергоблоків станції завантажені на максимально можливу потужність - 5300 МВт. На проектну потужність в 6000 МВт ЗАЕС зможе вийти після завершення реконструкції Відкритого розподільчого пристрою (ВРП) - 750 кВ і завершення будівництва повітряної лінії 750 кВ «Запорізька АЕС - Каховська».

  Колектив Запорізької АЕС повною мірою усвідомлює свою відповідальність за безпеку, надійність і стабільність виробництва електроенергії. З початку 2015 запорізькі атомники виробили вже більше 29 млрд. КВт-г електроенергії, а з початку пуску - більше 1 трлн кВт-г електроенергії. Це черговий внесок колективу Запорізької АЕС у зміцнення енергетичної безпеки країни.

  Радіаційний фон в районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 9 жовтня становить 8-12 мкР/год. Викиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

  Довідково

  Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6 000 МВт. На ВП ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн. кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р, третій - в 1986 р, четвертий - в 1987 р, п'ятий - в 1989 р, шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.