• In English
 • Верховна Рада ухвалила Закон України "Про приєднання України до Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей"
  опубліковано 07 жовтня 2015 року о 15:06

  Сьогодні на засіданні Верховної Ради за проект Закону України «Про приєднання України до Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей» (реєстр. №0061 від 11.09.2015 року) проголосувало 258 депутатів. Проект Закону розроблений Міністерством культури України та внесений до Верховної Ради Президентом України.

   «Основною метою діяльності цієї міжурядової організації, до якої сьогодні входить 134 країни, є сприяння збереженню і відновленню культурних цінностей у світовому масштабі. Впевнений, що в умовах сьогодення для України питання збереження культурної спадщини, як ніколи, є важливими і актуальними. Прийняття цього Закону дозволить суттєво підвищити якість збереження культурної спадщини в нашій державі, надавши доступ українським фахівцям до світового досвіду у цій сфері,» — під час доповіді сказав Перший заступник Міністра Ігор Ліховий.

   Участь України в Міжнародному центрі вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ІККРОМ) сприятиме обміну досвідом, навчанню українських фахівців у галузі охорони і збереження культурної спадщини новітнім реставраційним технологіям, а відтак – сприятиме підвищенню якості збереження культурної спадщини України.

   Взаємодія з цією авторитетною міжнародною інституцією також дозволить суттєво підвищити якість роботи спеціальних реставраційних підприємств та інститутів, фахівці яких мають науковий і практичний досвід роботи у збереженні та відновленні культурної спадщини.

   Приєднання України до Міжнародного вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ІККРОМ) передбачено Планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 № 847-р.