• In English
 • Уряд відкриває дорогу інвестиціям у теплову енергетику, - Геннадій Зубко
  опубліковано 07 жовтня 2015 року о 15:02

  Теплова енергетика, пов’язана із використанням альтернативних видів джерел та палива,   має стати значно привабливішою для потенційних інвесторів. Так віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко  прокоментував проект Закону України «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про теплопостачання» щодо укладення довгострокових договорів на постачання теплової енергії», розроблений Мінрегіоном разом з Держенергоефективності. Законопроект було презентовано на засіданні Кабміну.

  «За чинним законодавством інвестори мають проблему, адже термін дії договорів на постачання теплової енергії  з бюджетними установами обмежений одним роком. Але реальний термін виходу проекту на окупність, на повернення інвестицій становить 5 років.  Ми пропонуємо зафіксувати у Законі саме цей строк. Така маленька зміна здатна принести за собою великі реформи», - зауважив урядовець.

  На переконання Геннадія Зубка, укладення довгострокових договорів, строк дії яких буде не меншим ніж строк окупності відповідних інвестицій, створить правові умови для забезпечення фінансових гарантій інвесторам щодо повернення вкладених коштів.

  Нагадаємо, раніше місцева влада за ініціативи Мінрегіону отримала повноваження самим визначати тарифи на виробництво тепла, отриманого за використанням альтернативних або поновлювальних  джерел енергії.

  Сьогодні частка відновлювальних джерел у загальному енергетичному балансі України становить 3,45%. Програма реформ, передбачених Урядом, дозволить збільшити її до 30% до 2030 року.