• In English
 • Айварас Абромавичус: Ми виходимо на новий рівень координації міжнародної допомоги
  опубліковано 06 жовтня 2015 року о 16:56

  Успіх системних реформ в Україні неможливий без міжнародної підтримки, тому одним із пріоритетних завдань Міністерства економічного розвитку і торгівлі України є покращення координації програм міжнародної допомоги. З цією метою ми принаймні двічі на рік будемо проводити донорськo-урядові зустрічі високого рівня. Крім того, з листопада буде функціонувати спеціальний веб-сайт для координації донорської допомоги. Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус під час відкриття зустрічі з донорами.

  За його словами, реформи просуваються непросто через жорсткий супротив старої системи. «Але результати за ключовими напрямками вже помітні. І саме зараз Україні особливо потрібна підтримка міжнародної спільноти», сказав Міністр.

  Він нагадав, що у 2014 році Україна отримала безпрецедентний об’єм технічної допомоги більше 1 мільярда доларів, без урахування гуманітарної допомоги та прямої бюджетної підтримки.

  «Зі свого боку ми бачимо необхідність покращення координації проектів і якісної комунікації з представниками донорів. У покращенні цієї координації й полягає завдання Міністерства економічного розвитку і торгівлі. І проведення цієї зустрічі один із кроків у цьому напрямку», зазначила директор департаменту координації міжнародних програм  Олена Трегуб.

  У зустрічі взяли участь: посли Великої Британії, США i Швеції в Україні, координатор системи ООН в Україні, голова представництва ЄБРР, директор відділу міжнародного розвитку Посольства Канади, а також заступники міністрів з питань євроінтеграції. Під час обговорення представники країн і організацій, що надають Україні міжнародну допомогу, обговорили діючі і заплановані проекти. Крім того, українська сторона визначила сфери, в яких міжнародної допомоги бракує найбільше.

  Представники донорських організацій підтримали дії Уряду у реалізації реформ, зазначивши важливість координації в сфері міжнародної допомоги. Окремо донори наголосили на необхідності донесення до громадськості усіх напрацювань українського Уряду на шляху реформ.

  Міжнародна допомога дозволяє Україні реалізувати чимало проектів, які державі, на цьому етапі, було б самій реалізувати важко. Один із яскравих прикладів – реформа державних закупівель. Система електронних закупівель ProZorro, яка вже на пілотному етапі дозволила заощадити більше 300 мільйонів гривень, була збудована без жодної копійки державних коштів. «Саме завдяки волонтерам і донорам вдалося створити ефективну електронну систему, яка докорінно змінює саму сутність державних закупівель. І створення цієї системи було б неможливим без міжнародної підтримки», – розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

  Він нагадав, що днями Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини прийняло рішення виділити 70 тис. євро для розвитку системи ProZorro. Допомога складатиметься з фінансового гранту у розмірі 60 тис. євро, а також обладнання загальною вартістю 10 тис. євро. Грант буде спрямовано на розбудову пілотної версії ProZorro до рівня повноцінної платформи, здатної підтримувати торги всіх державних замовників у країні.

  За словами Олени Трeгуб, донорські зустрічі будуть проводитись щонайменше двічі на рік. Крім того, до 1 листопада буде запущено веб-сайт для координації донорської допомоги. Веб-сайт дозволяє реєструвати донорські проекти. А також проводити пошук вже існуючих програм – за регіоном, донором, сферою реалізації і так далі. «Координація донорської допомоги – це, в першу чергу, комунікація, обмін інформацією про проекти, її доступність. З цією точки зору веб-сайт стане зручним інструментом для донорів», – додала Олена Трeгуб.

  Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України виступає головним координатором міжнародної технічної допомоги. У 2014 році Україна отримала за програмами міжнародної технічної допомоги більше 1 млрд. дол. США. Головні донори – Європейський Союз, США, Німеччина й інші країни світу, а також 5 міжнародних організацій. Станом на 1 вересня зареєстровано 3289 проектів МТД, на стадії реалізації знаходяться, 343 проекти. Головні напрямки міжнародної допомоги – підвищення рівня безпеки, поліпшення інвестклімату і розвиток підприємництва, охорона здоров’я та інше.