• In English
 • Рівень зацікавленості міжнародних донорських організацій у підтримці реформ в Україні помітно зростає, - Роман Чуприненко
  опубліковано 06 жовтня 2015 року о 16:36

  Донорська спільнота продовжує активно підтримувати Уряд України на шляху реформ. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з питань європейської інтеграції Роман Чуприненко за результатами зустрічі з донорською спільнотою, що відбулася у вівторок у Києві.

  «Світова спільнота оцінила кроки України на шляху реформ і важливість цих перетворень у геополітичному просторі. Збільшився і рівень зацікавленості міжнародних організацій у наданні Уряду країни всебічної допомоги у впровадженні ключових реформ. Ми повірили у себе, а світ – у нашу перспективність», - зазначив Роман Чуприненко.

  Він нагадав, що сьогодні пріоритетними напрями роботи Мінрегіону є децентралізація влади та реформування місцевого самоврядування, формування нової регіональної політики на основі європейських стандартів, державної житлової політики і житлово-комунального господарства, підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження в Україні, реформування та розвиток будівельної галузі.

  За цими напрямками, як повідомив Роман Чуприненко, Мінрегіон виступає бенефіціаром 15 проектів міжнародної технічної допомоги на загальну суму близько 147 млн. дол. США, які фінансуються урядами США, Канади, ФРН, Швейцарії, Швеції та Європейським Союзом.

  «Ми вдячні міжнародним партнерам за бажання і надалі надавати нам експертну, комунікаційну, фінансову допомогу для підтримки сталого демократичного розвитку та посилення євроінтеграційних процесів в країні. Мінрегіон підготував і надав донорській спільноті перелік конкретних етапів роботи, програм та проектів, які першочергово потребують допомоги, і висловив готовність до плідної співпраці», - сказав Роман Чуприненко.

  Довідково

  За результатами проведеної в Мінрегіоні 6 липня 2015 року секторальної координаційної зустрічі з представниками країн-донорів під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка здійснюються заходи щодо створення при Мінрегіоні Координаційної ради щодо впровадження реформ та реалізації спільних проектів, до складу якої увійдуть, зокрема представники:

  Німецького товариства міжнародного співробітництва(GIZ)в Україні;

  Швейцарського бюро співробітництва в Україні;

  Агентства США з міжнародного розвитку в Україні (USAID);

  Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida) в Україні;

  Програми технічного співробітництва Посольства Канади в Україні;

  Представництва Європейського Союзу в Україні.

  Координаційна рада буде активно доносити інформацію щодо впровадження пріоритетних реформ та отримувати необхідну експертну та технічну допомогу від донорських організацій.

  За результатами проведеної секторальної координаційної зустрічі досягнуто домовленостей з донорською спільнотою щодо створення у рамках діяльності Координаційної ради окремих робочих груп за напрямками у відповідності до пріоритетних реформ, які впроваджуються Мінрегіоном, а саме: децентралізація, регіональний розвиток та  енергоефективність/енергозбереження.