• In English
 • Геннадій Зубко: Відкриття земельного кадастру - це реальна реформа і реальна боротьба з корупцією
  опубліковано 06 жовтня 2015 року о 17:10

  Відкриття земельного кадастру – це реальна реформа і реальна боротьба з корупцією. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. Таким чином він прокоментував початок роботи онлайн-сервісу, який надає інформацію про власників земельних ділянок та дозволяє отримати витяг про нормативно-грошову оцінку.

  «Власність у країні поступово стає прозорою, що є ознакою здорового, демократичного суспільства. Ми почали цей шлях і вже нікуди з нього не повернемо», - зауважив Геннадій Зубко.

  За словами урядовця, пріоритетом на сьогодні є мінімізація «фактору чиновника», який і спричиняє корупцію. «Всі послуги, які громадяни можуть отримати від влади в електронній формі, мають бути переведені на цифрову основу. Немає людського фактору – немає хабарів, це аксіома», - додав Геннадій Зубко.

  Нагадаємо, з 6 жовтня запрацювала електронна послуга, доступна через Публічну кадастрову карту map.land.gov.ua. Обов’язковою умовою отримання доступу до інформації є електронна ідентифікація заявника (фізичної або юридичної особи), з використанням електронного цифрового підпису або альтернативної схеми ідентифікації BankID (ідентифікація через банківську картку). Інформаційна система автоматично опрацьовує запит та надає відомості про права власності на землю та дату їх набуття. Інформація надається на безоплатній основі.

  Робота Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Державного агентства з питань електронного урядування, які реалізували проект, координується Віце-прем’єр-міністром – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадієм Зубком.