• In English
 • Кабінет Міністрів України відкриває доступ до інформації про власників земель та майно держслужбовців
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 18:35

  У середу, 30 вересня, Уряд України прийняв декілька постанов щодо відкриття доступу до земельних і майнових реєстрів. Зокрема, ухвалена постанова Уряду, згідно з якою громадяни України зможуть переглядати, копіювати та роздруковувати інформацію про суб’єктів речових прав, занесених до Держземкадастру.

  У Кабінеті Міністрів України наголошують, що на офіційному сайті Держгеокадастру будуть оприлюднені всі дані про суб’єктів речових прав, внесених до Державного земельного кадастру. Разом з тим, всіх власників земельних ділянок будуть повідомляти, хто запитує інформацію про них. Це рішення, за словами урядовців, забезпечить дотримання законних прав та інтересів громадян на отримання інформації.

  Окрім того, буде розширено доступ громадян до реєстрів, які оперуються Міністерством юстиції. Українці зможуть отримувати інформацію щодо майна за прізвищем будь-якої особи, насамперед дана ініціатива спрямована на відкриття даних про власність державних службовців.

  «Громадяни зможуть дізнатися, яка в держслужбовців є нерухомість. Це додатковий антикорупційний контроль, – наголошують в Уряді. – Водночас – це ознака прозорості і відкритості нинішньої влади і того, що ми відкриті до спілкування з громадянським суспільством».