• In English
 • Зелена модернізація економіки: виклики та можливості
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 17:57

   

  Зелена модернізація економіки: виклики та можливості. Такою була тема міжнародної конференції, яка відбулася 30 вересня 2015 у залі Торгово-промислової палати України у м. Києві в рамках тижнів Німеччини в Україні, та об’єднала на одній дискусійній платформі народних депутатів України, представників міністерств та відомств, проектів міжнародної технічної допомоги, українських та німецьких промислових підприємств.

  На порядку денному - питання енергоефективності, розвитку альтернативної енергетики, а також впровадження нових інструментів та передових бізнес-підходів, які сприятимуть модернізації економіки України.

  Про конкретні рішення, прийняті протягом 2014-2015 рр. для зменшення споживання енергоресурсів та розвитку використання відновлюваних джерел енергії, розповів під час свого виступу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  "Минулого року, у критичні для народу України часи, коли вже не виникало питання ціни на газ, а хвилювало питання: чи буде газ взагалі, Урядом разом із Коаліцією Верховної Ради України були прийняті кроки, спрямовані на заміщення та скорочення споживання імпортного газу. І головне – ці рішення результативні", - повідомив С. Савчук та нагадав, що було зменшено ліміти споживання газу у всіх регіонах України, скорочено штучно завищені соціальні норми споживання газу.

  "Крім цього, ми спростили процедуру введення в експлуатацію об’єктів теплоенергетики, що використовують відновлювані джерела енергії. Також було введено «стимулюючий тариф» для виробництва тепла з альтернативних видів палива. У результаті у 2014 році встановлено теплових котелень на альтернативних видах палива потужністю близько 450 МВт, що дорівнює приблизно половині атомного блоку. За перше півріччя 2015 року вже встановлено аналогічних котелень потужністю майже 290 МВт", - повідомив С. Савчук та відзначив, що такі показники свідчать про те, що бізнес зацікавився цим сектором.

  Загалом, завдяки заходам адміністративного та стимулюючого характеру за опалювальний сезон, з жовтня 2014 року по квітень 2015 року у порівнянні з аналогічним періодом 2013-2014 рр., вдалося зменшити споживання газу населенням, теплогенеруючими підприємствами та бюджетними організаціями приблизно на 12% або 2,4 млрд. м3 газу.

  Також під час промови Сергій Савчук виступив з пропозицією підписати меморандум про співпрацю між Держенергоефективності та Торгово-промисловою палатою України.

  Наприкінці виступу Голова Агентства подякував представникам ВРУ за активну участь у прийнятті законодавчих рішень, які сприяють розвитку енергоефективності та відновлюваної енергетики в країні.

  Участь у конференції також взяли представники регіональних торгово-промислових палат, сервіс-провайдерів, підприємств, банківських установ, міжнародних організацій.

   

  Довідково

  I Міжнародна конференція "Зелена модернізація економіки: виклики та можливості" організована Торгово-промисловою палатою України в рамках тижнів Німеччини в Україні за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка фінансується Урядом Німеччини та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).