• In English
 • На Одещині учасники АТО можуть отримати більше 720 гектарів землі
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 19:07

  У землевпорядній службі Одеської області для учасників АТО зарезервували 48 земельних масивів площею більше 720 гектарів. Ділянки розташовані за межами населених пунктів та мають різне цільове призначення. Землі можуть бути надані військовим у власність.

  Найбільші площі земель включили до переліку в Ізмаїльському (104,5 га), Кодимському (107,9 га), Ренійському (63,87 га), Любашівському (43,02 га), Великомихайлівському (42,0 га) та Овідіопольському (40,0 га) районах області.

  Землевпорядники Одещини також сформували атлас зарезервованих земельних масивів. Перелік містить інформацію про вільні земельні ділянки, графічне зображення, відомості про розташування наділів та іншу корисну інформацію. Всі учасники АТО, які вирішили отримати земельні ділянки на території регіону, можуть ознайомитись із матеріалами про вільні землі в он-лайн режимі. Атласи розміщені на сайті головного управління Держгеокадастру в Одеській області.

  З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО земельними ділянками до землевпорядної служби Одеської області військовослужбовці подали 463 заяви на отримання наділів. За результатами їх розгляду землевпорядники надали 315 дозволів на розробку землевпорядної документації на землі площею більше 335 гектарів. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.

  Найбільшу кількість заяв на отримання земельних ділянок учасники антитерористичної операції подали у Комінтернівському (131), Овідіопольському (77), Татарбунарському (72), Ананьївському (49) та Великомихайлівському (41) районах Одещини.

   

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.