• In English
 • Мінагрополітики продовжує роботу щодо розширення зовнішніх ринків для молочної продукції
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 15:15

  Дозвіл на експорт молочної продукції до Китаю отримали 18 українських компаній. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  Він підкреслив, відкриттю китайського ринду для українських молочників передувала серйозна двостороння співпраця Мінагрополітики з компетентними органами КНР. «Ми вели з партнерами тривалі та складні перемовини. Експерти з сертифікації і ветеринарного нагляду КНР оцінили нашу молочну продукцію та визнали її відповідність стандартам якості», — сказав Міністр.

  Олексій Павленко наголосив на важливості нових зовнішніх ринків для молочної продукції в умовах торговельного ембарго з боку Росії. Адже це дозволить компенсувати фінансові втрати, повернути та наростити експортний потенціал галузі.

  Наразі дозвіл експортувати молочну продукцію до КНР отримали філії ПП «Прометей» «Менський сир» та «Славутський маслоробний комбінат», Охтирський сиркомбінат, Роменський молочний комбінат, Миргородський сироробний комбінат, Старокостянтинівський молочний завод, ТОВ «Елітмол Київ», «Техмолпром», Золотоніський маслоробний комбінат, Баштанський сир завод, Ічнянський молочно-консервний комбінат, Літинський молочний завод, Бершадьмолоко, Дубномолоко, Клуб сиру, Терра фуд, Жашківський молокозавод, Хмельницький завод СОМ «Молочний візит».

  «Разом з тим Мінагрополітики продовжує роботу, аби максимально розширити цей перелік», — заявив Олексій Павленко.

  Нагадаємо, як повідомляв Олексій Павленко, за 7 місяців 2015 року аграрний експорт України до Китаю становив 889,7 млн. дол., що більш ніж удвічі перевищує минулорічний показник (407 млн. дол.). Зокрема, експорт зернових до КНР зріс у 4,7 раза, шоколаду — вдвічі, кондитерських виробів — у 1,2 раза, спирту майже в 6 разів.