• In English
 • НКЦПФР запроваджує резервне копіювання інформації депозитарними установами з метою захисту прав інвесторів
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 15:14

  НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) на засіданні, що відбулось 29 вересня 2015 року, схвалила спільно з ПАРД (Професійною асоціацією реєстраторів та депозитаріїв), АФП (Асоціацією Фондового Партнерства) та НДУ (Національним депозитарієм України) доопрацьовані зміни до «Положення про провадження депозитарної діяльності».

  В цілому зміни удосконалюють регулювання депозитарної діяльності, підвищуючи захищеність інвесторів від неправомірних дій та знижуючи ризики таких дій.

  Однією з головних новацій документа є резервне копіювання інформації депозитарними установами. Порядок, строки та обсяги копіювання інформації будуть встановлені НДУ за погодженням з НКЦПФР.

  В найближчому майбутньому депозитарну систему очікують більш глобальні зміни. Так, Комісія працює над розробкою нового закону про депозитарну систему, в якому будуть впроваджені основні міжнародні норми та принципи побудови інфраструктури фінансового ринку (PFMI IOSCO).

  «Резервне копіювання дозволить покращити захист даних, знизити ризики втрати інформації, зробити облік та зберігання цінних паперів більш надійним. Всі ці зміни поступово наближують депозитарну систему до міжнародних стандартів облікової політики», –відзначив Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

  Нагадаємо, що проект змін до «Положення про провадження депозитарної діяльності» був схвалений рішенням НКЦПФР 12.06.2015 р. № 803 та оприлюднений в установленому порядку на офіційному сайті регулятора. За результатами надісланих НДУ, ПАРД та АФП пропозицій та зауважень проект був доопрацьований. Також в документі враховані майже всі пропозиції та зауваження учасників ринку.