• In English
 • Контрактне військо: як підвищити мотивацію
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 15:20

  Сьогодні, 29 вересня, у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся круглий стіл на тему “Контрактна армія – досвід, проблеми, шляхи вирішення”.

  У заході взяли участь заступник Міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед, заступник Міністра оборони з питань євроінтеграції Ігор Долгов, представники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, органів виконавчої влади, громадські діячі, військові експерти.

  Відкриваючи круглий стіл, Петро Мехед зазначив, що обговорення проблем комплектування Збройних Сил військовослужбовцями за контрактом в умовах агресії Російської Федерації набуває особливого значення.

  «Наша мета – обговорити альтернативні погляди на способи комплектування Збройних Сил військовослужбовцями за контрактом, – сказав Петро Мехед. – Сьогодні ми маємо виробити пропозиції щодо задоволення потреб силових структур у військових спеціалістах, запропонувати альтернативні способи формування мобілізаційних ресурсів».

  «Зараз вестимемо мову не тільки про майбутні відсотки комплектування військовослужбовцями за контрактом, а про створення системи, яка давала б нам можливість сформувати професійну армію і при цьому зберегти потенціал досвіду, отриманого військовослужбовцями у ході бойових дій на Сході України», – відзначив Ігор Долгов.

  Заступник начальника управління призову та комплектування головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Валерій Дендебера розповів про стан і перспективи запровадження служби за контрактом у Збройних Силах України, а також провів порівняння із системами комплектування провідних країн світу. Учасники круглого столу висловили пропозиції та зауваження до запропонованого плану збільшення числа контрактників в українському війську.

  «Робота ця буде продовжена. Ми маємо ретельно опрацювати всі нюанси, пов’язані з призовом контрактників. Нам ще необхідно обговорити соціальну складову створення контрактної армії, щоб підвищити мотивацію майбутніх контрактників. Проблема, яку ми обговорюємо, є комплексною. Тому на наступний круглий стіл ми обов’язково запросимо народних депутатів, представників Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів,  Ради національної безпеки та оборони, інших силових структур», – підбив  підсумки  заходу заступник Міністра оборони – керівник апарату Петро Мехед.