• In English
 • Патрульну поліцію України нагородили за дотримання гендерної рівноваги
  опубліковано 22 вересня 2015 року о 17:24

  Близько третини співробітників нової поліції складають жінки. Це, на думку спеціалістів, стало справжнім проривом для українського суспільства. Відзнаку гендерної рівноваги правоохоронцям вручила президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко.

  Відзнака була заснована співробітниками Інформаційно-консультативного жіночого центру та Міжнародного жіночого правозахисного центу «Ла Страда-Україна» шість років тому. Її вручають двічі на рік – у дні весняного та осіннього рівнодення. Відзнаку гендерної рівноваги вручають номінантам на знак дотримання рівних прав чоловіків і жінок.

  Зараз близько 30% співробітників нової поліції складають жінки. За паритетне представництво жінок і чоловіків у патрульній службі ця правоохоронна структура була нагороджена відзнакою «За практичний внесок в реалізацію принципу рівних прав і можливостей чоловіків і жінок».

  На думку чоловіків-поліцейських, робота жінок у патрульній поліції заслуговує на повагу. 

  «Ось зараз я працюю з дівчиною і хочу сказати, що якоїсь різниці між статтю немає. Є ситуації, коли нас викликають жінки, і жінці з жінкою набагато легше працювати, розмовляти. Є доволі багато плюсів», – зазначив Нікіта Сакальський, інспектор патрульної служби.

  За словами президента Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерини Левченко, експерти двох організацій, які відбирають номінантів на гендерну відзнаку, цього разу обрали патрульну службу. Фахівці посилаються на досвід інших країн, де жінки покращують роботу поліції і виконують її не гірше, ніж чоловіки.  

  «Тож, ті позитивні оцінки, які сьогодні суспільство дає діяльності патрульної служби, вони є завдяки тому, що гендерна рівність, гендерний паритет – вони у вас є, і ми бажаємо, щоб вони зберігалися», – підкреслила Катерина Левченко.