• In English
 • Мінсоцполітики працює над імплементацією стандартів ЄС у протидії торгівлі людьми
  опубліковано 22 вересня 2015 року о 17:03

  22 вересня у Міністерстві соціальної політики України продовжилася робота експертної місії Європейського Союзу з питань протидії торгівлі людьми в рамках оцінки критеріїв реалізації другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України за блоком 3 «Громадський порядок та безпека».

  Захід відбувся за участю заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сергія Устименка, керівників департаментів Мінсоцполітики. У робочій зустрічі взяли участь представники суб’єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми – міністерств внутрішніх, закордонних справ, Служби безпеки України, інших міністерств і відомств, фахівці Міжнародної організації з міграції, ОБСЄ і громадських організацій. Європейський Союз представляли експерти Аніта Хіпер, Міхай Сербан, Стефан Далгрін і Кароль Шош.

  Експерти ЄС отримали від українських фахівців необхідну інформацію щодо завершального етапу підготовки до ухвалення нової Державної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року.

  Під час зустрічі було порушено питання координації між відповідними державними органами і зацікавленими сторонами у сфері протидії торгівлі людьми, про наявність достатніх людських та фінансових ресурсів для реалізації цієї програми.

  Також обговорювалися системи моніторингу й оцінки існуючого плану дій на 2016 рік і наступний період, включно з підвищенням ролі неурядових організацій.

  Загальний висновок – спільними зусиллями виконана велика і якісна робота. Проте для припинення випадків такого прикрого явища, як торгівля «живим товаром», нашій країні у найближчі роки належить виконати не менший обсяг важливих заходів. Відповідними департаментами Мінсоцполітики постійно вивчаються кращі світові практики і на їх основі підвищується ефективність протидії торгівлі людьми.

  Сьогодні ж експерти Європейського Союзу відвідають Медико-реабілітаційний центр для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.