• In English
 • Володимир Демчишин урочисто відкрив ХІІІ Міжнародний форум "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє"
  опубліковано 22 вересня 2015 року о 16:54

  22 вересня 2015 року Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин взяв участь у відкритті ХІІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення  та майбутнє»,  який відбувається з 22 по 24 вересня в м. Києві у Міжнародному виставковому центрі та покликаний продемонструвати стан та перспективи розвитку енергетичної галузі України.

  У вступній промові В. Демчишин привітав учасників заходу та наголосив, що енергетика є ключовим драйвером, рушійною силою національної економіки і зможе забезпечити її сталий розвиток у майбутньому.

  Також Міністр відзначив, що на захід запрошені не тільки постачальники енергоресурсів та обладнання, а й інвестори, що дає можливість не лише презентувати продукцію підприємств електроенергетики, а й зацікавити інвесторів, показати, що Україна має об’єкти для інвестицій.

  Він також зазначив, що Програмою форуму передбачено проведення дискусійних круглих столів, у рамках яких заплановано обговорити ключові реформи з метою  створення ринку газу та ринку електроенергії.

  Ініціативи Міністерства, наголосив В.Демчишин, зорієнтовані на підготовку двох фундаментальних законів, які покликані подолати монополізм на енергоринку та зробити прозорими взаємовідносини у сфері енергетики.

  Міністр подякував присутнім за інтерес, виявлений до Форуму та побажав плідної роботи.

  Також у відкритті заходу взяли участь почесні гості - представник Президента України О.Данилюк, радник Прем’єр-міністра України К. Ущаповський, Генеральний директор МВЦ А.Ткаченко, завідувач Секретаріату Верховної Ради України О.Дудкін, голова Держенергоефективності С.Савчук, представник УПСС С.Прохоров.

  О.Данилюк зачитав привітання Президента України, О.Дудкін передав вітання Голови Верховної Ради України, підкресливши, що завданням надзвичайної ваги є зміцнення енергетичної безпеки держави, створення правового підґрунтя для подальшої ефективної роботи, а також адаптація законодавства України до законодавства ЄС з метою сталого розвитку енергетичної галузі.

  Голова Держенергоефективності С.Савчук у виступі відзначив зростання інтересу інвесторів до української енергетики, а також звернув увагу на досягнення з питань заміщення споживання природного газу.

  Зокрема, С.Савчук відзначив, що спільно з Міненерговугілля прийнято низку рішень, які дають можливість суттєво скоротити споживання газу, – Національний план з відновлювальної енергетики, Закон щодо стимулювання розвитку альтернативної енергетики тощо.

  Після церемонії відкриття Форуму почесні гості на чолі з В.Демчишиним оглянули VIII Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловості»