• In English
 • Арсеній Яценюк: Настане час, коли Україна стане 29-м членом Північноатлантичного альянсу
  опубліковано 22 вересня 2015 року о 17:32

  На Бухарестському саміті НАТО 2008 року було чітко зазначено, що двері для України в НАТО відкриті: «Сподіваюся, що на саміті, який відбудеться наступного року в Варшаві, це буде підкріплено ще й конкретними рішеннями», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк за підсумками зустрічі з Генеральним Секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Києві.

  Глава Уряду підкреслив, що позиція країн-членів Північноатлантичного альянсу «стала визначальною в частині підтримки і захисту територіальної цілісності, незалежності і суверенності української держави»: «НАТО і країни-члени Альянсу були практично перші, які засудили російську військову агресію проти України, незаконну анексію Криму і військову інтервенцію на територію Донецька і Луганська російськими агресорами».

  Арсеній Яценюк наголосив, що Альянс є сьогодні ключовою системою безпеки для 28 країн-членів НАТО  і для вільного світу.

  «Ми високо цінуємо рівень нашої співпраці, який кардинально змінився протягом останнього року. Усвідомлюючи, що процес набуття членства України в НАТО є непростим і потребуватиме як зусиль з боку української влади, так і часу, - той план, який розроблений нами і НАТО, є дуже важливий для вірогідності набуття членства в Альянсі», - підкреслив він.

  Глава Уряду нагадав про рішення Бухарестського саміту 2008 року, «де було чітко зазначено, що двері для України в НАТО відкриті»: «Сподіваюся, що на саміті, який відбудеться наступного року в Варшаві, це буде підкріплено ще й конкретними рішеннями».

  Зусилля Альянсу та його країн-членів, наголосив Арсеній Яценюк, спрямовані на реальну модернізацію української армії, «яка бореться проти російської агресії»: «Нова система української логістики в Збройних Силах, нова система комунікації, медичного забезпечення, навчань і тренувань – це ключові аспекти нашої співпраці з Альянсом».

  Прем’єр-міністр наголосив, що Україна зараз дуже тісно співпрацює зі Сполученими Штатами Америки, Канадою, Великобританією, Німеччиною і іншими країнами: «Україна зараз на передовій захисту європейських цінностей, захисту миру і стабільності в Європі. І нашими спільними зусиллями з НАТО і країнами-членами Альянсу, ми переконані, що Україна відновить повністю свою територіальну цілісність і збереже свою незалежність».

  «І настане час, коли буде оголошено, що Україна стала 29-м членом Північноатлантичного альянсу», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Генеральний Секретар НАТО підкреслив, що Альянс і надалі надаватиме політичну та практичну підтримку Україні: «НАТО підтримує і буде підтримувати Україну на шляху відстоювання її суверенітету, територіальної цілісності, незалежності і «наполягатиме на виконанні всіх аспектів Мінських домовленостей».

  Єнс Столтенберг відзначив  успішне проведення реформ в Україні - не тільки у військовій сфері, не тільки в галузі безпеки і оборони, а в економічній сфері, оскільки це є абсолютно необхідним для того, щоби в Україні була стійка економіка.