• In English
 • KfW спільно з Мінрегіоном затвердили перші сім проектів модернізації комунальної інфраструктури, - Геннадій Зубко
  опубліковано 17 вересня 2015 року о 18:14

  Німецький державний банк KfW та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затвердили сім проектів, спрямованих на підвищення якості і надійності послуг комунальних підприємств на Сході України. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко за результатами засідання спільної українсько-німецької робочої групи щодо розгляду та відбору проектів, прийнятних для фінансування за рахунок кредиту KfW.

  За його словами, відібрані та затверджені проекти «Реконструкція водовідводу від водопровідної насосної станції 2-го підйому Букинського водозабору в м. Харкові», «Переведення теплопостачання будівель 275 установ бюджетної сфери на гранульоване паливо та теплові насоси у м. Запоріжжя», «Реконструкція та модернізація систем водопостачання та водовідведення м. Дніпропетровська».

  «Завдяки підтримці Уряду Німеччини ми маємо можливість залучити 500 млн. євро на преференційних умовах як для підтримки державного бюджету, так і для модернізації інфраструктури у сфері енергетики, транспорту та житлово-комунального господарства, теплопостачання, енергоефективності, водопостачання, водовідведення», - зазначив Геннадій Зубко.

  Віце-прем'єр-міністр повідомив, що вже визначені основні проектні напрями використання частини цього кредиту – енергетика (150 млн. євро), постачання товарів (60 млн. євро) та комунальна інфраструктура (90 млн. євро).

  «Сьогодні німецька сторона визначила, які з відібраних нами проектів можуть бути профінансовані в рамках напряму «Інфраструктура», – сказав Геннадій Зубко.

   

  Довідково

  Меморандум про спільні наміри Уряду України та Уряду Федеративної Республіки Німеччина і Рамкової угоди, як невід’ємного додатку до Меморандуму, передбачає можливість залучення коштів у Кредитної установи для відбудови (KfW) у розмірі 500 млн. євро. 200 млн. євро для фінансування державного бюджету та 300 млн. євро для фінансування проектів з відновлення та модернізації об’єктів інфраструктури в східних регіонах.

  Фінансові умови кредитування встановлюють процентну ставку – до 4,5%; термін кредитування – до 15 років; пільговий період – 5 років. Фінансування проектів та перші результати від їх реалізації очікуються в 2016 році.