• In English
 • Борис Приходько: Відкривши для себе китайський аграрний ринок, ми отримали можливість продавати там українську кукурудзу
  опубліковано 17 вересня 2015 року о 17:57

  17 вересня 2015 року в.о. голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» Борис Приходько виступив в ефірі телеканалу «24», де поінформував глядачів про два транші китайського кредиту, фінансове становище держкорпорації та співпрацю з правоохоронними органами.

  Керівник ДПЗКУ відмітив, що кредитна лінія (становить 3 млрд. доларів США) ділиться на два транші.

  «Перша частина кредиту – це кошти, які ДПЗКУ отримала з метою закупівлі зернових та експорту збіжжя переважно в Китай для нашого партнера, корпорації ССЕС», - зазначив Борис Приходько.

  За словами в.о. голови правління ДПЗКУ, другий кредитний транш (товарний) має відкритися в майбутньому та працюватиме для імпорту в Україну китайських товарів, які потрібні нашому аграрному сектору, а саме елеваторного обладнання.

  Під час свого виступу менеджер корпорації означив позитивні сторони співпраці з китайськими партнерами.

  «Відкривши для себе китайський аграрний ринок ми, як мінімум, дали можливість продавати там українську кукурудзу. І за рахунок цього фермер, протягом останніх 2-3 років, отримував премію до ціни за кукурудзу - 10-20 доларів США, що становить близько 10-13% її ринкової вартості», - наголосив він.

  Борис Приходько повідомив про проблему дебіторської заборгованості держкорпорації.

  «На сьогодні 132 млн. доларів США – це дебіторська заборгованість по експорту зерна через офшорні компанії. Ця проблема тягнеться ще від попереднього керівництва корпорації. Наразі теперішній менеджмент ДПЗКУ дуже активно співпрацює з правоохоронними органами щодо її стягнення», - додав керівник ДПЗКУ.