• In English
 • Будівельна галузь отримає додаткові механізми для ефективного розвитку
  опубліковано 11 вересня 2015 року о 19:14

  Мінрегіон реалізує державну політику у будівельній галузі та залучає кошти на реалізацію житлових програм, а також програм з енергоефективності та реконструкції житлово-комунального господарства.

  Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Роман Абрамовський під час виступу на загальних зборах членів Конфедерації будівельників України.

  За його словами, у 2016 році буде збільшено обсяг коштів та, відповідно, фінансування з Державного фонду регіонального розвитку.

  «Цього року у ДФРР було закладено 2,9 мільярди гривень. Ми очікуємо, що наступного року ця сума збільшиться до 5 мільярда. Таке збільшення фінансування сприятиме ефективному проведенню децентралізації та розвитку територіальних громад. Крім того, значна частина цих коштів буде спрямована на будівництво по всій країні», - вважає Роман Абрамовський.

  Також, за ініціативи Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка розпочалася робота щодо відновлення державних будівельних програм. Йдеться зокрема про Державну програму пільгового молодіжного кредитування та програму «Доступне житло». Заступник Міністра нагадав, що ці програми зараз не наповнені грошима і фінансуються за рахунок повернення кредитів, виданих раніше.

  «Мінрегіон направив до Мінфіну відповідні бюджетні запити на 2016 рік, в яких передбачено фінансування житлових програм у розмірі 2 мільярди гривень. Загалом, якщо скласти ще й вкладені кошти від приватних осіб та відрахування на ці житлові програми з місцевих бюджетів, ми зможемо вийти на суму у розмірі близько 6 мільярдів гривень», - зазначив Роман Абрармовський.

  Активно розвивається і відносно новий напрямок у будівництві: проведення робіт з термомодернізації і впровадження енергоефективних заходів. З метою реалізації цих програм Мінрегіоном був спрямований ще один бюджетний запит, який передбачає виділення фінансування у розмірі близько 500 млн. гривень на підтримку альтернативної теплоенергетики.

  «Ми маємо підтримку з боку західних партнерів, які готові долучитися до реалізації енергоефективних програм у будівництві. Єдине, чого вони чекають – це створення Фонду енергоефективності та часткового наповнення його грошима державного бюджету. За попередньою оцінкою ємність цього ринку сягає 600 мільярдів гривень. Саме тому Віце-прем’єр-міністр наполягає на відповідному фінансуванні», - зазначив Роман Абрамовський та нагадав, що створення Фонду енергоефективності, діяльність якого сприятиме впровадженню масштабної енергомодернізації, передбачається законопроектом «Про енергетичну ефективність будівель», який розроблений Мінрегіоном та зараз знаходиться на юридичній експертизі у Мінюсті.

  Ще одна можливість для розвитку бізнесу – термомодернізація будинків комунальної та державної власності. Всі умови для цієї роботи вже створені: влітку прийнято Закон України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації». Останній документ, на який чекає ринок – примірний енергосервісний договір – буде погоджений Урядом найближчим часом.