• In English
 • Андрію Пивоварському продемонстрували в дії спрощення портових процедур
  опубліковано 10 вересня 2015 року о 14:09

  У рамках робочої поїздки до Одеси 9 вересня Міністр інфраструктури в Андрій Пивоварський відвідав порт «Южний», де особисто побачив, як працює дерегуляція.

  Разом із профільним заступником Юрієм Васьковим Міністр поспілкувався з головним диспетчером «Южного» Олександром Ковалюком. За його словами, з 8 вересня за новими правилами там оформили 5 суден, з них 3 – на прихід. Процедури значно коротші, ніж раніше, за винятком випадків, коли агент невчасно подає документи. Тоді судно вимушено довше стоїть на рейді. За словами Юрія Васькова, допомогти уникнути цього можуть самі диспетчери портів. Щоб знизити ризик простою, вони завчасно звертатимуть увагу агентів на відсутність документів. Наразі, як зазначив Олександр Ковалюк, до нового порядку звикають і портовики, і агенти, тож протягом наступного місяця в порту будуть відпрацьовувати навички роботи за новими технологічними схемами.

  Андрій Пивоварський і Юрій Васьков також мали розмову з Авіком Саркелем – старшим помічником капітана судна MSC Carina (прапор Панама), яке зайшло до «Южного» для завантаження 120 тис. тонн руди і подальшого її транспортування в Нідерланди. За словами пана Саркеля, оформлення тривало близько 40 хвилин, раніше потрібно було не менше 3 годин. На борт піднімалися тільки прикордонники і представники карантинної служби. Саркель визнав, що раніше портові процедури в Україні ніколи не завершувалися так швидко, навіть в Європі оформлення триває не менше години. За його словами, тепер українські порти наблизилися до європейської практики, адже нові правила економлять час і кошти, що раніше витрачали судновласники за кожну годину простою.

  «Те, що вже ми бачимо сьогодні в порту, є лише початком. Вже зараз у нас є пропозиції щодо подальшого спрощення процедур у портах. Є те, що ми можемо зробити на рівні постанов Кабміну та наказів міністерств. А от щоби повністю запровадити в Україні механізми, які діють у світовій портовій практиці, необхідно змінювати українське законодавство. У цьому ми розраховуємо на співпрацю з колегами-парламентарями, які підтримують реформу галузі», - підкреслив Міністр.

  Нагадаємо, 8 вересня в портах України діє урядова Постанова №491, що запроваджує спрощені правила оформлення суден і вантажів. 8 і 9 вересня тривала робоча поїздка Міністра інфраструктури Андрія Пивоварського і його заступника Юрія Васькова до Миколаєва й Одеси, де вони особисто перевіряли, як працює дерегуляція. 8 вересня середня тривалість оформлення суден склала 16 хвилин. Раніше аналогічна процедура забирала до кількох годин.