• In English
 • Перший день дерегуляції в портах: звіт про оформлення суден і вантажів
  опубліковано 08 вересня 2015 року о 14:36

  8 вересня вступила в дію Постанова КМУ №491 щодо дерегуляції в морських портах. Документ ввів в дію нові, спрощені правила оформлення суден і вантажів. Цієї ночі керівництво всіх 13 українських морських портів працювало, аби тримати під особистим контролем перехід на спрощене оформлення суден і вантажів і на місці розбиратися з можливими проблемами. Міністерство інфраструктури повідомляє про те, як проходять перші процедури оформлення суден і вантажів за новими технологічними схемами.

  У порту «Південний» навантаження судна почалося відразу після швартування до причалу

  08.09, 13:05

  Судно “BOTTIGLIERI FLAVIO BORRIELLO” (прапор Італії) о 13:00 ошвартувалося до причалу № 16. А вже о 13:05 представники сюрвеєрських і стивідорної компаній піднялися на борт судна для організації вантажних робіт.

  Оформлення приходу судна здійснювалось в приміщеннях контролюючих органів.

  У Херсонському порту за новим порядком оформлено перше судно

  08.09, 10:20

  Першим судном, що зайшло до Херсонського морського порту після запровадження дерегуляції, став теплохід «Кілія» (порт приписки – Ізмаїл), завантажений 3300 тоннами мармурової крихти. Санітарно-карантинний відділ порту вперше оформив усі необхідні документи без відвідування судна.

  На оформлення документів фахівцям прикордонної та митної служб знадобилося трохи менше години. О 5:30 судно, що прибуло з Туреччини, пришвартувалося до причалу, а вже о 10:00 стивідорна компанія організувала розвантаження імпортного вантажу.

  Прихід наступного судна в умовах нової практики очікується в 14:00.

  У Миколаївському порту прихід судна було оформлено всього за 30 хвилин

  08.09, 10:10

  Першим судном у Миколаївському морському порту, на якому відпрацювали спрощену процедуру оформлення приходу, став теплохід «Victoriya» дедвейтом 5006 тонн. Судно зайшло до порту під прапором Каморських островів.

  О 9:40 на борт судна піднялися представники Херсонського прикордонного загону Державної прикордонної служби України. Перевірку паспортів та фейсконтроль екіпажу закінчили за 10 хвилин. О 10:10 представники стивідорної компанії почали свою роботу. Після завантаження вугіллям судно вийде з порту в напрямку Туреччини.