• In English
 • Учасники українсько-американського навчання "Сі Бриз - 2015" розпочали активну фазу маневрів
  опубліковано 08 вересня 2015 року о 14:32

  У північно-західній частині Чорного моря, у Миколаївській та Одеській областях сьогодні, 8 вересня, розпочалася активна фаза українсько-американського навчання “Сі Бриз – 2015”. Напередодні, 7 вересня, представники 12 країн завершили базову підготовку морського, берегового і авіаційного компонентів, провели передпоходову конференцію та робочу зустріч з питань організації зв’язку.

  Вранці у вівторок кораблі-учасники від України, США, Румунії та Туреччини на зовнішньому рейді Одеси провели навчання з проводки за тралами. Роль лідируючого корабля виконував рейдовий тральщик Військово-Морських Сил України “Генічеськ”. Далі морський компонент маневрів залучався до навчання з протикатерної оборони. Атаку малорозмірної цілі успішно відбив екіпаж фрегата українських ВМС “Гетьман Сагайдачний”.

  Протягом поточного дня також будуть проведені навчання з тактичного маневрування, пошуково-рятувальні навчання. Крім того, тактичні групи кораблів здійснюватимуть передачу вантажів на ходу в морі, відпрацюють взаємодію з морською авіацією, зокрема, посадку вертольота ВМС України Ka-27пч на есмінець КРЗ “Дональд Кук” (ВМС США) і фрегат ВМС України “Гетьман Сагайдачний”.

  У подальші дні морський компонент проведе низку навчань, зокрема, з пошуку підводного човна, протиповітряної оборони, перехоплення та догляду судна-порушника, здійснить артилерійські стрільби по морській та повітряній цілях, а також проведе навчання з боротьби за живучість та надання допомоги аварійному кораблю з буксирування, зв’язку та інші.

  Також сьогодні відбувається розгортання підрозділів берегового компоненту, до якого залучені підрозділи України, США і Молдови. Їх завданнями є пошуково-рейдові дії, висадка морського та повітряного десантів, охорона важливих цивільних обєктів інфраструктури.

  Дії морського та берегового компонентів забезпечують літаки та вертольоти ВМС України, Повітряних Сил України, Державної прикордонної служби України та ВМС США.

  Активна фаза навчань триватиме до 11 вересня.

  Нагадаємо, темою навчання “Сі Бриз – 2015”, яке проходить з 31 серпня по 12 вересня, є проведення багатонаціональної операції з безпеки у кризовому районі.