• In English
 • Китайська торгова асоціація може стати "єдиним вікном" для українського бізнесу на китайських ринках, - Геннадій Зубко
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 15:48

  Відкриття Китайської торговельної асоціації є історичною подією у розвитку українсько-китайських відносин. Китай традиційно є одним з найбільших та надійніших зовнішньоторговельних партнерів нашої держави. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на церемонії відкриття Китайської торгової асоціації у Києві.

  «Китайська торгова асоціація може стати «єдиним вікном» для українського бізнесу, який має інтереси на китайських ринках», - наголосив він.

  Геннадій Зубко підкреслив, що Україна готова активно взаємодіяти з Китаєм, а також відкрита для китайських інвесторів і реалізації спільних інвестиційних проектів.

  «Переконаний, що підписання Рамкової угоди про співробітництво між Торгово-промисловою палатою України та Китайською торговельною асоціацією створить надійне підґрунтя для подальшої інтеграції китайського бізнесу в українське ринкове середовище», - додав він.

  «Ми готові для діалогу та обговорення пошуку найоптимальніших рішень з метою поліпшення інвестиційного клімату», - сказав урядовець.

  «Україна готова до співпраці у сфері високих технологій. Наші підприємства «Антонов», «Південмаш», «Мотор Січ» можуть запропонувати високотехнологічну продукцію Китаю», - зазначив він.

  За його словами, під час запланованих спільних економічних конференцій, зокрема в Києві, Одесі, Львові, Харкові представники бізнес-співтовариств України, Китаю та інших країн Великого шовкового шляху зможуть обговорити питання налагодження та розвитку співпраці у торговельно-економічній сфері.

   

  Довідково

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко є співголовою Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

  У травні 2015 була створена КТА. П'ять компаній (ТОВ «Lenovo України», «Huawei Україна», ТОВ «CCEC-Україна», ТОВ «ЕКО-Втор», «SANY УКРАЇНА, важкого устаткування» ТОВ стали засновниками КТА. Ці компанії приходять з різних галузей промисловості, зокрема, «Lenovo» спеціалізується на споживчому бізнесі, «Huawei» на зв'язку та ІТ-бізнесі, «ЕКО-Втор» на виробництві, «CCEC-Україна» на інфраструктурі і сільському господарстві, «SANY УКРАЇНА, важке обладнання» для важкого машинобудування. Потім до КТА приєднувалися все більше компаній, у тому числі ChinaShipping (УКРАЇНА), Noble AgroUkraine, CNBM України, ZTE України, Noposion Agro, Fanda Holding, Українська аграрна Південна група, Представництво корпорації Sinohydro, і т.д.

  КТА є добровільною, неурядовою, договірною, некомерційною асоціацією китайських та українських компаній з китайським капіталом, та інших осіб, які зацікавлені в досягненні установлених цілей КТА.