• In English
 • У Мін'юсті пройшли попередні збори членів Конкурсної комісії НАЗК
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 16:58

  Сьогодні в Міністерстві юстиції відбулося попереднє засідання Конкурсної комісії з проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

  Учасники засідання намітили основні напрямки діяльності та визначилися з планом роботи Конкурсної комісії.

  «Основні цілі, які стоять перед цією комісією – прозоро відібрати членів органу, який займатиметься запобіганням корупції в державі. Його створення чекають як громадяни нашої країни, так і наші закордонні партнери», - зазначила Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.

  За її словами, головним завданням першого засідання Конкурсної комісії, яке пройде найближчого четверга, стане затвердження критеріїв, за якими буде проходити відбір кандидатів у члени НАЗК.

  За словами Першого заступника Міністра юстиції, при розробці критеріїв враховувався як досвід країн, де вже працюють схожі органи, так і досвід, якого вже набула Україна, формуючи склад Національного антикорупційного бюро.

  «Спеціалізовані детальні критерії добору членів та керівників антикорупційних органів існують у невеликій кількості країн. Виходячи з наших потреб, ми скористалися досвідом відбору до Національного антикорупційного директорату Румунії та Комісії із запобігання корупції в Словенії. Так само ми спиралися на той досвід, який вже встигли напрацювати наші колеги під час відбору до Національного антикорупційного бюро», - зазначила Наталія Севостьянова.

  Вона також повідомила, що відбір проходитиме в 2 етапи. Перший етап передбачає аналіз поданих пакетів документів та встановлення правдивості даних, які вказав кандидатом. Другий – це співбесіда, в ході якої будуть виявлятися професійні якості претендентів.

  «Вже на першому засіданні, буде забезпечено відеотрансляцію, щоб усі могли побачити процес відбору та наживо слідкувати за дискусіями між членами комісії», - резюмувала Наталія Севостьянова.