• In English
 • Геннадій Зубко: Уряд розраховує, що Китайська торгова асоціація стане ефективним інструментом залучення інвестицій в українську економіку
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 15:25

  Україні варто подумати над створенням подібних асоціацій для консолідації зусиль та загальної синергії на найбільш перспективних ринках. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на церемонії відкриття Китайської торгової асоціації у Києві.

  «Відкриття КТА ми розглядаємо не лише як можливість інвестицій в Україну, а й як можливість експорту української продукції в Китайську Народну Республіку», - сказав Геннадій Зубко.

  Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що до кінця року заплановано проведення третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки: «Ми матимемо прекрасну нагоду обмінятися думками з китайськими колегами щодо стану та перспектив двосторонньої співпраці у торговельно-економічній сфері».

  «Ми дуже вдячні китайським інвесторам за підтримку, яка надається Україні у сфері інфраструктурного будівництва», - сказав Геннадій Зубко.

  Урядовець нагадав про співпрацю з китайською компанією СІТІС і укладення Меморандуму про спільну реалізацію проекту з будівництва соціального житла в Україні, відповідно до положень якого передбачено отримання Україною позики на загальну суму 15 млрд. доларів під мінімальні відсотки, терміном на 15 років із правом пролонгації.

  «Сподіваюся, що у подальшому і Торгово-промислова палата України, і Китайська торговельна асоціація сприятимуть розвитку торговельно-економічних відносин між українським та китайським бізнесом», - сказав Геннадій Зубко.

  Віце-прем’єр-міністр України підкреслив, що «дружня підтримка китайської сторони має дуже важливе значення для нашої держави». «Зі свого боку Україна і надалі докладатиме зусиль для всебічного розвитку українсько-китайського співробітництва та створення для цього сприятливих умов», - зазначив він.

   

  Довідково

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко є співголовою Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

  У травні 2015 була створена КТА. П'ять компаній (ТОВ «Lenovo України», «Huawei Україна», ТОВ «CCEC-Україна», ТОВ «ЕКО-Втор», «SANY УКРАЇНА, важкого устаткування» ТОВ стали засновниками КТА. Ці компанії приходять з різних галузей промисловості, зокрема, «Lenovo» спеціалізується на споживчому бізнесі, «Huawei» на зв'язку та ІТ-бізнесі, «ЕКО-Втор» на виробництві, «CCEC-Україна» на інфраструктурі і сільському господарстві, «SANY УКРАЇНА, важке обладнання» - для важкого машинобудуваннz. Потім до КТА приєднувалися все більше компаній, у тому числі ChinaShipping (УКРАЇНА), Noble AgroUkraine, CNBM України, ZTE України, Noposion Agro, Fanda Holding, Українська аграрна Південна група, Представництво корпорації Sinohydro, і т.д.

  КТА є добровільною, неурядовою, договірною, некомерційною асоціацією китайських та українських компаній з китайським капіталом, та інших осіб, які зацікавлені в досягненні установлених цілей КТА.