• In English
 • Понад тиждень поблизу Артемівська працює гуманітарно-логістичний центр для жителів окупованих територій Донбасу
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 15:20

  За дорученням Президента України Петра Порошенка в зоні АТО створено кілька гуманітарно-логістичних центрів. Вони розташовуються між контрольними пунктами в’їзду-виїзду та лінією бойових зіткнень. Такі центри призначені для того, щоб підприємці та гуманітарні організації змогли на них завозити товари, та реалізовувати чи розподіляти їх серед мирних мешканців, які проживають на тимчасово підконтрольних бойовикам територіях.

  Крім того, такі гуманітарно-логістичні центри дозволили створити безпечні умови для постачальників товарів на тимчасово непідконтрольну Україні територію та сприяють зниженню цін і уникненню спекуляції. Все це значно зменшило черги на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, бо основна маса громадян, які раніше перетинали ці пункти були саме «продуктові туристи».

  Один з перших відкритих  гуманітарно-логістичних центрів розташований біля КПВВ «Зайцеве» під Артемівськом на Донеччині. Він працює вже понад тиждень. Координацію робіт щодо його спорудження та контроль за функціонуванням покладено на групи цивільно-військового співробітництва.

  Подібний центр – це обгороджений торговельний майданчик з покращеним покриттям. Сюди підведені всі комунікації, тут споруджені тимчасові павільйони, в них йде жвава торгівля різними товарами.

  «Наш логістичний центр працює понад тиждень, сюди приїжджає чимало людей з Горлівки, бо там ціни в два-три рази вищі, ніж на нашій, контрольованій, території  – розповідає начальник групи цивільно-військового співробітництва сектору «С» полковник Олександр Бондаренко. – Чимало підприємців з усієї України привозять сюди свої товари. Щодня і покупців, і реалізаторів стає більше».

  За словами офіцера, на Центрі біля Артемівська є пункт водопостачання, аптека з необхідними медикаментами, а також відділення банку з банкоматами, щоб люди могли зняти готівку. Багато хто з мешканців тимчасово непідконтрольних Україні територій саме тут мають змогу отримати пенсії і різні соціальні виплати. Також у відділені банку працює обмінний пункт валют.