• In English
 • Земельні аукціони: на Сумщині майже втричі зросла вартість прав оренди на земельні ділянки
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 15:13

  На Сумщині в ході земельного аукціону, що відбувся на початку вересня, річна оренда на землі виросла у 2,7 раза від стартової ціни.

  Землевпорядники на земельних торгах продали право оренди на шість ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Землі загальною площею 112,6 га розташовані в межах Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області. Наділи використають для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

  Стартова ціна оренди земельних ділянок була визначена на рівні 4% від нормативної грошової оцінки (при встановленому законом мінімумі у 3%) та становила близько 122 тис. гривень. В ході активних торгів середня вартість оренди підвищилась до рівня у 10,8% від нормативно-грошової оцінки. На одну з ділянок орендна плата зросла до 13,4%. Бюджет Грунської сільської ради протягом семи років щорічно буде отримувати близько 329 тис. грн. щорічних виплат.

  «Ми ще раз підтвердили ефективність проведення земельних аукціонів. Завдяки конкуренції між учасниками вартість землі може підвищуватись у декілька разів. А місцева громада отримала додаткові гроші та інвестора, який зацікавлений у ефективному управлінні землею», - зазначив Дмитро Глущенко, керівник землевпорядної служби Сумщини.

   

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».