• In English
 • Після протезування в Італії за державною програмою до України повернулися троє учасників АТО
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 11:38

  У київському аеропорту «Бориспіль» зустріли трьох українських воїнів, які повернулися з Італії після протезування верхніх кінцівок, які вони втратили внаслідок участі в антитерористичній операції на сході нашої держави.

  З 21 серпня ц.р. Олександр Піддубний, Андрій Шараєнко і Олександр Охріменко перебували в Італії, де фахівці компанії з виробництва протезів з електронним інтелектом «Corpora» встановили їм протези кисті нового покоління. У реабілітаційному центрі «Fondazione Centri di Riabili tazione Padre Pio» бійці оволодівали непростими навичками керування протезами, а також мали змогу пройти реабілітацію на Адріатичному узбережжі.

  Кошти на протезування були виділені за державною програмою складного протезування учасників АТО за кордоном. Протезування організоване Міністерством соціальної політики України і Держслужбою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

  Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 12 серпня ц.р. ухвалив постанову №590 «Про внесення змін до Порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок».

  Документом передбачене збільшення удвічі грошової допомоги учасникам АТО на протезування за кордоном. Сума допомоги може бути збільшена до 1800 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, або 2 192 400 грн. Раніше він обмежувався 900 прожитковими мінімумами для працездатних осіб, що на 1 січня 2015 р. становило 1 096 200 грн.

  Рішення щодо доцільності протезування (ортезування) за кордоном учасника АТО, який втратив функціональні можливості кінцівок, приймає Експертна комісія Мінсоцполітики.