• In English
 • На Черкащині стартував пілотний проект з підготовки прикордонників нової формації
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 11:35

  Пілотний проект стартував на Черкащині. 160 прикордонників нової формації від сьогодні навчають в Оршанецькому центрі Держприкордонслужби України. Як і поліцейські, вони мають змінити ставлення українців до правоохоронців.

  Цих прикордонників обрали з півтисячі. Умови конкурсу були жорсткими, розповідає Голова Держприкордонслужби України Віктор Назаренко. Він приїздив до Навчального центру в Оршанець. Передовсім, конкурсанти мали знати іноземні мови, мати фахові навички та потрібні на службі психологічні характеристики.

  «На цьому етапі ми відбирали прикордонників нової формації з військовослужбовців, – розповідає Віктор Назаренко. – Тому що це пілотний проект, велика відповідальність і стислі терміни. Надалі будемо оголошувати відкритий конкурс, участь в якому може взяти будь-який громадянин, який хоче стати прикордонником. Загалом ми реформуємо нашу службу за дорученням Президента України. Невдовзі подамо на розгляд Уряду нашу стратегію розвитку. Ми хочемо створити сучасне прикордонне відомство. Аби в нових прикордонників не було спокус, їх усіляко стимулюватимуть. Зарплату обіцяють не меншу за 8 тис. грн. А ще – кар’єрне зростання та гідні умови служби».

  «Ми підтримуємо такі ініціативи, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Особливо приємно, що новітніх прикордонників виховуватимуть у нашому навчальному центрі. Тут хороша школа, яку активно розвивав нині покійний генерал-майор Ігор Момот. Сьогодні ми, приміром, посилили навчальну базу безпілотником».

  Голова зазначив, що це – подарунок від соціально відповідальної компанії, яка вже передала більше десятка безпілотників нашим військовим.