• In English
 • На Херсонщині під нові об'єкти альтернативної енергетики виділять додаткові землі
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 13:01

  На Херсонщині інвестори подовжують розвивати альтернативні види енергетики. Планується будівництво нових вітрогенераторів. Під ці потреби в області виділять додаткові землі.

  Землевпорядники Херсонщини надали дозволи на розробку проектів землеустрою для відведення в оренду земельних ділянок площею 1,92 гектари. Цільове призначення земель – будівництво та обслуговування вітроелектростанцій.

  На території Сивашівської сільської ради Новотроїцького району планується виділити 0,48 га із земель запасу державної власності сільськогосподарського призначення. Ще 1,44 га відведуть на території Новодмитрівської сільської ради Генічеського району. Будівництво об’єктів альтернативної енергетики здійснюватимуть ТОВ «Віндкрафт Україна» та ТОВ «Віндкрафт Таврія». У липні цього року згадані компанії вже отримали дозволи на землю площею 5,68 гектарів.

  На сьогодні у Херсонській області розміщується близько 4,5 тис. об’єктів, що виробляють електроенергію з сонця та вітру (сонячні панелі, вітрові установки). За використання земельних ділянок під цими об’єктами (понад 4,3 тис. га) суб’єкти господарювання щорічно сплачують до місцевих бюджетів понад 3,1 млн. гривень.

  На Херсонщині сформувались сприятливі природні умови для розвитку енергетики з використанням енергії сонця та вітру. Враховуючи це, землевпорядна служба Херсонщини створює та оновлює перелік ділянок, що у подальшому можуть бути передані для розвитку альтернативної енергетики. Інвестиції у цю галузь сприяють розвитку інфраструктури регіону та створенню нових робочих місць.