• In English
 • У Львові розпочав роботу ІІІ Конгрес культури Східного партнерства - "Місія культури в часи криз"
  опубліковано 04 вересня 2015 року о 15:53

  4 вересня у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття ІІІ Конгресу культури Східного партнерства – «Місія культури в часи криз», який проходить під патронатом Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства культури Польщі, Міністерства культури Грузії, Міністерства культури Молдови.

  Заступник Міністра культури України з питань європейської інтеграції  Андрій Вітренко  під час свого виступу на відкритті Конгресу  зазначив, що сьогодні одним з першочергових завдань Уряду є підтримка ініціатив, які відкривають нові можливості та пропонують нове бачення ролі культури в сучасних реаліях відповідно до потреб і очікувань українського суспільства.

  «У контексті євроінтеграційних прагнень нашої країни та структурних змін, пов’язаних із реформуванням галузі культури, особливо цінним для нас є досвід співпраці з країнами Європейського Союзу та Східного партнерства. Ми вдячні нашим колегам з Польщі, Литви та інших країн, які залучені до процесу розробки української стратегії розвитку культури та програм і заходів з обміну досвідом у сфері культури та пошуку нових форм і моделей культурної політики,» - відмітив  Андрій Вітренко.

  У відкритті ІІІ Конгресу культури Східного партнерства взяли участь член Програмної ради Конгресу культури Зеновій Мазурик, керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Юрій Рубан, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, держсекретар з питань культури Міністерства культури Молдови Анджей Чістол, мер міста Люблін Кшиштоф Жук, Львівський міський голова Андрій Садовий.

  IІІ Міжнародний Конгрес культури Східного партнерства  проходить 4-6 вересня 2015 року у Львові. Центральна тема форуму  – «Місія культури в часи криз». Взяти участь у Конгресі зголосилися стати понад 500 учасників з більш як 20-ти країн світу, це: митці, управлінці та дипломати у сфері культури, філософи, соціологи, менеджери.

  Конгрес працюватиме на п’яти тематичних панелях: «Криза європейських цінностей», «Страх в культурі/Культура страху», «Мистецтво як провокатор змін», «Культурна політика та економіка культури» і «Комунікації культури».