• In English
 • Сергій Квіт: Ми забезпечуємо всі наші області шкільними автобусами
  опубліковано 04 вересня 2015 року о 15:58

  У зв’язку з оптимізацією старшої школи всі області будуть забезпечені шкільними автобусами. Про це повідомив Міністр освіти та науки України Сергій Квіт під час брифінгу у Будинку Уряду 4 вересня.

  «Ми забезпечуємо всі наші області шкільними автобусами. Це надзвичайно важливо, тому що йде процес оптимізації малокомплектних шкіл», - сказав Міністр, наголосивши, що оптимізація відбувається «лише у старшій школі, і зовсім не торкається початкової (1-5 класи)». «Тобто, там де дитина народилася, у найменшому селі, має бути школа, ми їх не чіпаємо, але старші класи ми оптимізуємо, якщо школи малокомплектні», - зазначив Сергій Квіт.

  Він додав, що оптимізація необхідна з огляду забезпечення надання якісних освітніх послуг для учнів та раціонального використання бюджетних коштів. За його словами, здебільшого підготовка дітей у малокомплектних школах перевищує 50 тис. грн. в рік, але не надає якісної підготовки через відсутність кадрового та матеріально-технічного забезпечення.

  Міністр повідомив, що зараз вивчається скільки потрібно коштів на закупівлю шкільних автобусів. «Скільки області дадуть на «Шкільний автобус» рівно скільки ж додасть Уряд. Тобто програма «Шкільний автобус» ожила, і вона розвивається», - сказав Сергій Квіт.

  За його словами, протягом року було придбано 10 шкільних автобусів за кошти місцевих бюджетів: 5 у Харківській області, 3 – Луганській, 2 – Черкаській, 1 – Вінницькій.

  Сергій Квіт повідомив, що першого вересня навчальний рік почався у 17 тис. 378 школах України, а кількість учнів збільшилася на 38 тисяч. «Це стільки шкіл у нас зараз. У цьому навчальному році кількість учнів збільшилася на 38 тисяч. Це пов'язано з тим, що у нас збільшується народжуваність і це тягне за собою питання, які ми також повинні вирішувати: і збільшення кількості дитячих садків, шкіл, і багато іншого», - сказав він.