• In English
 • Віталій Мущинін: Уже найближчими тижнями українці повторно отримають до своїх поштових скриньок бланки заяви на отримання субсидії
  опубліковано 19 серпня 2015 року о 14:21

  Відбулася пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів за участю заступника Міністра соціальної політики Віталія Мущиніна.

  Можливістю безпосереднього спілкування з представником державної влади скористалися 12 громадян, які мешкають у Дніпропетровській, Харківській областях, Києві та столичній області, Закарпатській, Івано-Франківській, Хмельницькій і Одеській областях.

  Одне з головних питань, яке турбує сьогодні українців, - це зростання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і можливість пом’якшення цінового шоку за допомогою субсидій. У ході прямої телефонної лінії Віталій Мущинін пояснював громадянам, що формування тарифів на електроенергію належить до компетенції Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

  Принагідно заступник Міністра соцполітики нагадав про суттєве спрощення процедури подання документів для оформлення субсидії та запропонував співрозмовникам невідкладно звертатися із цього питання до відділів соціального забезпечення. Вже найближчими тижнями українці повторно отримають до своїх поштових скриньок бланки заяви на отримання субсидії і декларації.

  Розмір субсидії може бути більшим за 50 відсотків платежу за послуги ЖКГ, що дасть змогу громадянам уникнути несплати і не потрапити до категорії боржників, додав Віталій Мущинін.

  Цікавилися громадяни також питаннями нарахування й виплати пенсій, перспективами індексації їхнього розміру. Йшлося і про реформування системи пільг, санаторно-курортне оздоровлення інвалідів, транспортне забезпечення, погашення заборгованості із заробітної платні тощо.

  Заступником Міністра та фахівцями Мінсоцполітики були надані відповідні консультації з поставлених запитань. Низку проблемних ситуацій взято на контроль підрозділами Міністерства.