• In English
 • До 24-ї річниці незалежності України державними архівами підготовлено виставку "Незалежна, соборна! Держава, що об'єднує"
  опубліковано 19 серпня 2015 року о 13:58

  Ідеї конституціоналізму і державності в Україні мають давні історичні витоки і сягають часів Київської Русі. На шляху до власної державності і демократії українському народу треба було долати чимало перешкод. Кінцевий результат – незалежність – окупив величезні жертви і втрати, принесені на вівтар свободи.

  До 24-ї річниці незалежності України державними архівами підготовлено виставку фото- та архівних документів «Незалежна, соборна! Держава, що об’єднує», в експозиції якої презентовано документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного кінофотофоноархіву України, ім. Г.С.Пшеничного, Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, Центрального державного історичного архіву України, м. Львів, Центрального державного архіву зарубіжної україніки.

  Різноманітні за змістом та видами документальні свідчення зафіксували складний період переходу від республіки до держави, зростання політичної активності суспільства, перші кроки до незалежності, проголошення незалежності України, підтвердження цього історичного вибору волевиявленням українського народу на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 р. До експозиції увійшли також документи, що відображають сьогодення та споконвічне прагнення українського народу до незалежності.

  Це лише частина маловідомих та відомих широкому загалу фото-  та архівних документів про історію та сьогодення України, що зберігаються у державних архівах України.

  Чималий інтерес для громадськості становитиме відеоматеріал, підготовлений Центральним державним кінофотофоноархівом України, ім. Г. С. Пшеничного, присвячений історії державотворення та боротьби за незалежність України, подіям в Україні під час масових акцій громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та подвигу осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях, у боротьбі із зовнішньою агресією.