• In English
 • Керівництво ДСНС України організувало прес-тур до Міжрегіонального центру швидкого реагування
  опубліковано 19 серпня 2015 року о 15:00

  19 серпня керівництво ДСНС України разом із представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та ЗМІ відвідали Міжрегіональний центр швидкого реагування (МЦШР), який є особливим підрозділом у структурі ДСНС України. Рятувальники цього Центру вже протягом року працюють на  Сході України. За цей час вони відновили міст "Томашівській" та дитячий садок "Світлячок".

  Гості оглянули матеріально-технічну базу навчально-тактичного поля МЦШР, а також Кінологічний центр, де мали змогу познайомитися та поспілкуватися з кінологами ДСНС України.

  Також рятувальники МЦШР ДСНС України організували показові тренування з ліквідації надзвичайної ситуації на хімічно-небезпечному об’єкті з проведенням спеціальної обробки, роботу кінологічних розрахунків на техногенному завалі (пошук постраждалих), тренування новоствореного підрозділу мінно-розшукових собак, верхолазну евакуацію постраждалих з будівлі, ліквідацію аварії на залізничному переїзді та огляд польового пункту забезпечення життєдіяльності.

  Окрім цього, керівник МЦШР Сергій Біляєв провів екскурсію територією Центру, під час якої гості мали  змогу оглянути матеріально-технічну базу та техніку загону, переглянули навчально-методичний кабінет та кімнати психологічного розвантаження, клас підготовки піротехнічних фахівців та музей.

  Сергій Біляєв показав учбовий корпус з атлетичним залом, зал для занять східними багатоборствами, клас тактико-спеціальної підготовки, а також відвідувачі зайшли в капличку, яку було збудовано на території МЦШР та оглянули дитячий майданчик «Котигорошко».

  МЦШР починає свою історію ще з 1940 року, коли в Чернівцях розпочалося формування військової частини, на базі якої нині створено МЦШР ДСНС України. З 1958 року військова частина розміщувалася вже в Ромнах Сумської області. На той час одним із головних завдань цієї частини була реконструкція та будівництво літовищ і під’їзних доріг. У жовтні 1996 року окремий інженерно-аеродромний батальйон міста Ромни було передано до складу сил МНС України, на базі котрого створена військова частина і її командиром було призначено майора  Сергія Біляєва.

  Сьогодні Міжрегіональний центр швидкого реагування включає: Центр рятувальних робіт підвищеного ризику; Кінологічний центр (навчальний); частину аварійно-рятувальних робіт; частину аварійно-відновлювальних та інших невідкладних робіт; частину ліквідації наслідків аварії; групу підводного розмінування; групу піротехнічних робіт; частину радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

  МЦШР – єдиний підрозділ центрального підпорядкування, що має власний вертолітний майданчик (орієнтовний час перельоту до аеродрому Спеціального авіаційного загону (м. Ніжин) складає 20 хв.).