• In English
 • Держсанепідслужба: Обговорено питання будівництва новітньої бактеріологічної лабораторії в Одесі
  опубліковано 18 серпня 2015 року о 17:49

  Держсанепідслужба готова отримати новітню бактеріологічну лабораторію на своїй території в Одесі. У цьому очільник Держсанепідслужби України Святослав Протас запевнив виконавчого директора Українського науково-технологічного центру Куртіса Белаяча під час робочої поїздки до Одеської області.

  Під час візиту сторони оцінили можливості реалізації проекту будівництва новітньої бактеріологічної лабораторії з рівнем безпеки BSL2 на базі ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». Серед іншого, питання будівництва лабораторії BSL2 на базі Держсанепідслужби України в Одеській області Святослав Протас обговорив  із представником місцевої влади Марією Гайдар.

  «Наявність в Одеській області бактеріологічної лабораторії, яка за рівнем оснащення відповідатиме найкращим європейським взірцям, дуже важлива для Держсанепідслужби, – наголосив Святослав Протас. – Це дозволить безпечно виявляти більшість збудників бактеріологічної природи, і така допомога надзвичайно вчасна для України».

  У рамках візиту відвідувачі оглянули централізовану імуновірусологічну лабораторію з діагностикою СНІДу і інших особливо небезпечних інфекцій ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». Члени делегації переконалися, що ця лабораторія є однією з найкращих в країні. Лабораторія сертифікована ВООЗ і входить до національної мережі з діагностики ротавірусної інфекції, вірусних гепатитів, ентеровірусів та поліомієліту, ВІЛ-інфекції, грипу, кору, краснухи та інших актуальних вірусних інфекцій. Тепер, сподіваються у Держсанепідслужбі, завдяки допомозі Українського науково-технологічного центру зможуть підсилити і бактеріологічну лабораторію в Одеській області.

  Одеса не випадково була обрана для розташування нової бактеріологічної лабораторії, оскільки порти у Одеській області є вхідними водними воротами України. Регіон має бути готовим до небезпек і ризиків, пов’язаних із проникненням на територію країни небезпечних захворювань.

   

  Довідково

  Для різних категорій лабораторних інфекцій Центром з контролю й профілактики захворювань (CDC) розроблені практичні керівництва, де описуються відповідне устаткування для безпечного зберігання біологічного матеріалу, необхідне оснащення й заходи, які повинен виконувати персонал лабораторій. Ці керівництва називаються рівнями біологічної безпеки (Biosafety level – BSL). Виділяють чотири рівні, кожний із яких складається з первинних і вторинних бар'єрів і особливостей мікробіологічних процедур.