• In English
 • Фортифікації на Сході України - ще один успішний приклад українців згуртовуватися заради захисту нашої держави
  опубліковано 18 серпня 2015 року о 17:43

  Три лінії фортифікаційних споруд готові майже на 100%. Загальна їх кількість – 268, 240 з яких будували силами облдержадміністрацій, а 28 – Збройних Сил України. Перша лінія контролюється ЗСУ, друга та третя охороняються частинами Нацгвардії.

  «На будівництво фортифікаційних споруд державою було виділено понад 850 мільйонів гривень та консолідовано найкращий досвід будівельників. А волонтери, як незалежні спостерігачі, контролювали будівництво та доповідали об’єктивну інформацію керівництву держави, – зазначив радник Міністра оборони України Ігор Мельник, демонструючи журналістам готовність фортифікацій. – 600 кілометрів фортифікаційних споруд на сході України були побудовані в найкоротші терміни. Жодна країна після ІІ світової війни не зводила такі грандіозні оборонні об’єкти менш, ніж за півроку. І все це – в умовах складної економічної ситуації та бойових дій».

  До будівництва споруд долучалися 20 областей та 5 тисяч будівельників. Окрім цього, будували споруди в переважній більшості місцеві жителі, що дало їм змогу у таких скрутний час отримувати в день від 250 до 300 гривень заробітної плати.

  За словами представника Центрального Управління інженерного забезпечення полковника Сергія Марценюка, під час випробувань фортифікації витримали вогонь усіх видів стрілецької зброї, гранатометів, мінометів та важкої артилерії.

  «Фортифікації уже довели свою реальну ефективність у бойових умовах. Під час боїв під Мар’їнкою, де були зведені фортифікаційні споруди, ворог зазнав значних втрат, але так і не зміг прорвати нашу лінію оборони», – розповів полковник Марценюк.